VIDEO Biely balet zaknihoval 11. titul v Lige majstrov: V rozstrele rozhodol Ronaldo!

Real Madrid ovládol Ligu majstrovReal Madrid ovládol Ligu majstrov Zdroj: TASR

MILÁNO - Po dvoch rokoch sa futbalisti Realu Madrid vrátili na európsky klubový trón. V sobotňajšom finále Ligy majstrov 2015/2016 na milánskom San Sire zvíťazili nad Atléticom Madrid 5:3 na pokutové kopy, po predĺžení sa duel skončil nerozhodne 1:1 (1:1, 1:0).

Skóre kvalitného a dramatického zápasu otvoril v 15. min Sergio Ramos, v úvode druhého dejstva nepremenil pokutový kop Antoine Griezmann z Atlética. V 78. min Real nevyužil šancu na "mat" a z protiútoku vyrovnal Yannick Ferreira Carrasco. Po penalte Cristiana Ronalda v piatej sérii sa "biely balet" tešil z cennej trofeje, predtým totiž zlyhal Juanfran. Zaujímavosťou je, že vzájomný súboj oboch tímov vo finále LM v máji 2014 sa tiež neskončil po dvoch polčasoch, Real triumfoval 4:1 po predĺžení. Sergio Ramos vtedy vyrovnal na 1:1 v nadstavenom čase druhého polčasu a Gareth Bale, Marcelo a Cristiano Ronaldo skórovali v druhej polovici predĺženia.

Zverenci trénera Zinedina Zidana získali najprestížnejšiu európsku klubovú trofej jedenástykrát v histórii - predtým sa im to podarilo v rokoch 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000, 2002, 2014. Real si ziskom "ušatej trofeje" vynahradil tohtosezónny neúspech na domácej scéne, keď nepochodil La Lige ani v Španielskom kráľovskom pohári.

Prvý polčas finálového duelu mal vyrovnaný priebeh, ale už v 15. min sa Real ujal vedenia gólom obrancu Sergia Ramosa, ktorý za slovinského brankára Jana Oblaka poslal loptu po centri Toniho Kroosa a jednom zdvihnutí hlavou od Garetha Bala. Atlético malo veľkú šancu vyrovnať hneď po zmene strán, keď po faule Pepeho na Fernanda Torresa nariadil hlavný rozhodca Mark Clattenburg pokutový kop. K lopte sa postavil Antoine Griezmann, no jeho prudký pokus zastavila horná žrď bránky Keylora Navasa. V 54. min zaváhal zblízka Stefan Savič. V 78. min futbalisti Realu nepremenili niekoľko šancí v rozpätí niekoľkých sekúnd, jednu z nich zneškodnil na bránkovej čiare spomenutý Savič a udrelo tak na opačnej strane - Juanfran z pravého krídla poslal prudkú loptu pred Keylora Navasa a striedajúci Yannick Ferreira Carrasco vyrovnal na 1:1. Keďže vzápätí nepochodil Juanfran, duel sa musel predlžovať. V extra tridsaťminútovke gól nepadol, rozhodnúť tak museli pokutové kopy. V nich vo štvrtej sérii obranca Atlética Juanfran a Cristiano Ronaldo v piatej spečatil celkový triumf Realu.

Futbal - Liga majstrov 2015/2016 - finále - sobota:

Real Madrid - Atlético Madrid 1:1 po predĺžení (1:1, 1:0), na pokutové kopy: 5:3 - hráči tímu Real Madrid sa stali víťazmi Ligy majstrov 2015/2016
Góly: 15. Sergio Ramos - 79. Ferreira Carrasco, ŽK: 11. Dani Carvajal, 47. L. Navas, 79. Casemiro, 90.+ Sergio Ramos, 93. Danilo, 112. Pepe - 61. F. Torres, 90.+ Gabi, rozhodoval: Mark Clattenburg (Angl.), 80 000 divákov

Pokutové kopy: Lucas Vásquez - 1:0, Griezmann - 1:1, Marcelo - 2:1, Gabi - 2:2, Bale - 3:2, Saúl Ňíguez - 3:3, Sergio Ramos - 4:3, Juanfran - nedal (žrď), C. Ronaldo - 5:3

Zostavy:
Real Madrid: K. Navas - Dani Carvajal (52. Danilo), Sergio Ramos, Pepe, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos (72. Isco) - Bale, Benzema (77. Lucas Vásquez), C. Ronaldo
Atlético Madrid: Oblak - Juanfran, Savič, Godín, Felipe Luís (109. Lucas Hernández) - Saúl Ňíguez, Gabi, A. Fernández (46. Ferreira Carrasco), Koke (116. T. Teye) - F. Torres, Griezmann

Viac o téme: Real Madrid Atlético Madrid Liga majstrov