VIDEO Slovákov nezastavili ani majstri sveta: Nádherný gól Hamšíka zavelil k famóznemu obratu!

Slovenskí futbalisti otočili duel na ihrisku úradujúcich majstrov sveta z NemeckaSlovenskí futbalisti otočili duel na ihrisku úradujúcich majstrov sveta z Nemecka Zdroj: SITA

AUGSBURG - Slovenskí futbalisti triumfovali v nedeľňajšom prípravnom zápase v Augsburgu na pôde úradujúcich majstrov sveta z Nemecka 3:1. Zverenci trénera Jána Kozáka síce prehrávali po góle Maria Gomeza z penalty (13. minúta), ale ešte do polčasu otočili Marek Hamšík (41.) a Michal Ďuriš (44.) a v druhom polčase, ktorý poznačil veľmi ťažký terén po prudkej búrke cez prestávku, sa presadil aj Juraj Kucka (52.).

Domáci začali náporom a už v 5. minúte po rohu strieľal od zeme Boateng a Kozáčik vytiahol výborný zákrok a končekmi prstov vyrazil nad. O dve minúty po akcii a strele Götzeho sa na zadnej tyči dostal k zakončeniu Draxler, ale v poslednej stotinke Pekarík v sklze zabránil istému gólu. Nápor domácich vygradoval v 12. minúte, Kucka bol v súboji s Götzem neskoro, fauloval v šestnástke a nariadenú penaltu Gomez s prehľadom premenil. Potom sa hralo viac medzi šestnástkami, domáci boli kombinačnejší, Slováci hľadali recept niečo vymyslieť. V 26. minúte Hectorov pokus Kozáčik kryl a o minútu opäť skvele zachránil pred Saném, ktorý na neho išiel úplne sám. Po 40 minútach ale prišlo k nečakanému obratu. Slovenskí diváci na tribúnach začali mohutne povzbudzovať a to akoby vlialo hosťom sily. V 41. minúte nádhernou strelou spoza šestnástky do ľavého horného rohu vyrovnal Hamšík. Slovenskí diváci boli vo vare a do ešte väčšieho ich dostal Michal Ďuriš v 44. minúte, keď po rohu Weissa hlavou dostal outsidera do vedenia.

Už na konci polčasu sa spustil dážď a v polčase sa nad štadiónom strhlo peklo v podobe silnej búrky a krupobitia. Diváci utekali z tribún a zatopilo aj miesta pre médiá. Hlavný rozhodca odložil začiatok druhého polčasu, no po asi 40-minútovom čakaní vrátane prestávky sa začalo hrať. Na ihrisku ale na mnohých miestach stála voda a bránila normálnej kombinácii.

Ján Ďurica a Leroy Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA

Slováci uštedrili favoritovi ďalší gólový úder v 52. minúte. Po rohu Hrošovského sa lopta dostala až ku Kuckovi, ktorý volejom do stredu brány prepálil pomedzi nohy striedajúceho ter Stegena. Bol to gól z kategórie kurióznych, pri ktorom zohral rolu mokrý terén. V 54. minúte sa vyznamenal opäť Kozáčik po strele Draxlera. V 65. minúte už išiel v dobrej pozícii zakončovať Götze, ale lopta mu v kaluži zastala a situáciou vyriešil odkopom Ďurica. Slováci pokračovali v bojovnom výkone, boli domácim viac ako vyrovnaným súperom a mali aj väčšie držanie lopty. V 82. minúte mohol znížiť aktívny Götze, ale tesne krížnou strelou minul ľavú tyč slovenskej bránky. Skóre sa už nezmenilo a Slováci tak nečakane, ale úplne zaslúžene zaznamenali pred EURO prenikavý výsledok letiaci do sveta, ktorý im zdvihne sebavedomie.

Nemecko - Slovensko 1:3 (1:2)
Góly: 13. Gomez (z 11 m) - 41. Hamšík, 44. Ďuriš, 52. Kucka, rozhodovali: Gumienny - Cremers, Nijssen (všetci Belg.), 22.110 divákov.

Nemecko: Leno (46. ter Stegen) - Kimmich (75. Schürrle), Boateng (64. Höwedes), Rüdiger, Hector - Khedira (46. Weigl) - Rudy, Götze, Draxler - Gomez (46. Brandt), Sané

SR: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Švento - Hrošovský (78. Škriniar), Kucka (81. Pečovský) - Ďuriš (68. Šesták), Hamšík (86. Greguš), Weiss - Duda (61. Stoch)

Po piatkovej výhre nad Gruzínskom 3:1 v rakúskom Welse tak nováčik na EURO vo Francúzsku dosiahol fantastický výsledok nad štvornásobnými majstrami sveta a trojnásobnými európskymi šampiónmi. Slováci v novodobej histórii odohrali s Nemcami piaty vzájomný duel, v ktorom ukoristili druhú výhru (pozn. - pri troch prehrách).

Na druhý deň po zápase s Nemeckom zverejní tréner Kozák konečnú 23-člennú nomináciu na EURO 2016. Pred odchodom na šampionát absolvuje jeho tím generálku proti Severnému Írsku (4. júna v Trnave).

Viac o téme: Nemecko Marek Hamšík Slovensko Mario Gomez