Kozákovci sa postarali o senzáciu: Hlasujte za najlepšieho slovenského futbalistu!

Juraj Kucka (uprostred) sa teší po strelení gólu na 3:1 proti NemeckuJuraj Kucka (uprostred) sa teší po strelení gólu na 3:1 proti Nemecku Zdroj: TASR

AUGSBURG - Slovenskí futbaloví reprezentanti si pred premiérovou účasťou na majstrovstvách Európy, ktoré sa uskutočnia v termíne 10. júna - 10. júla vo Francúzsku, dvíhajú sebavedomie výbornými výsledkami v prípravných dueloch.

Za dva dni sa zverenci trénera Jána Kozáka tešili z dvoch víťazstiev 3:1. To piatkové v rakúskom Welse nad gruzínskym tímom slovenského kouča Vladimíra Weissa st. sa možno aj trochu očakávalo (hoci sme nastúpili v značne improvizovanom zložení), nedeľňajší triumf nad štvornásobným majstrom sveta Nemeckom, navyše na jeho pôde, má však obrovský cveng.

Futbalistov Slovenska na štadióne v Augsburgu pred 22 100 divákmi neznechutil ani vedúci gól Maria Gómeza z pokutového kopu v 13. min. Ešte do polčasovej prestávky sa nádhernou strelou Marek Hamšík a pohotovo hlavičkou Michal Ďuriš po rohu Vladimíra Weissa postarali o obrat nepriaznivého stavu. Dielo a krásne víťazstvo hráčov SR dokonal po búrke s krupobitím a dovedna takmer 45-minútovej prestávke na začiatku druhého dejstva Juraj Kucka: striedajúcemu gólmanovi Ter Stegenovi prešla lopta pomedzi nohy za bránkovú čiaru.