VIDEO Francúzi sa s Kamerunom poriadne potrápili: Výhru zachraňoval v závere Payet

Francúzski futbalistiFrancúzski futbalisti Zdroj: SITA

NANTES - Futbalisti Švédska bez Zlatana Ibrahimoviča uhrali v Malmö v príprave na nadchádzajúce majstrovstvá Európy len bezgólovú remízu so Slovinskom. Usporiadateľská krajina šampionátu Francúzsko porazila v Nantes gólom z 90. minúty Kamerun 3:2.

Tréner Švédov Erik Hamrén nechal dva týždne pred začiatkom turnaja tridsaťštyriročného kanoniera Ibrahimoviča odpočívať kvôli problémom s lýtkovým svalom. Švédov čaká pred štartom Eura ešte 5. júna prípravný duel s Walesom, dovtedy by mal byť hviezdny útočník opäť v poriadku.

V Nantes padli tri góly už do polčasu. Na vedúci gól Matuidiho Kamerunci rýchlo odpovedali, ale v 41. minúte poslal domáci tím znovu do vedenia strelou z voleja Giroud.

Po zmene strán Francúzi nepremenili niekoľko sľubných šancí a po vyrovnaní Choupo-Motinga v 88. minúte sa už zdalo, že o víťazstvo prídu, ale Payetov priamy kop im zachránil tohtoročnú stopercentnú bilanciu. Francúzsko vyhralo aj tretí prípravný zápas, v marci zvíťazili nad Ruskom aj Holandskom a zakaždým pritom takisto dostali dva góly.