Djokovič stihol vyrovnať stav zápasu: Počasie ho však znovu vyhnalo z kurtu

V Paríži prší, dvorce prikryli plachtamiV Paríži prší, dvorce prikryli plachtami Zdroj: SITA

PARÍŽ - Aj utorňajší program na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži poznačil dážď. Rozohraté zápasy na štyroch najväčších dvorcoch museli najskôr po necelej hodine prerušiť a hoci po tretej popoludní sa opäť začalo hrať, počasie neskôr opäť prinútilo organizátorov zrušiť denný program. Muži tak nedokončili v utorok ani jeden zápas.

Prvé dva štvrťfinálové duely mužskej dvojhry Andy Murray - Richard Gasquet a Stan Wawrinka - Albert Ramos-Vinolas presunuli až na stredu, rovnako ako nedohraté osemfinálové stretnutia.

Najvyššie nasadený srbský tenista Novak Djokovič prehral úvodný set osemfinále so Španielom Robertom Bautistom Agutom 3:6, keď sa nedokázal vyrovnať s ťažkými podmienkami. Po nútenej pauze hru zlepšil, druhý set získal po vydarenej koncovke 6:4 a v treťom sete vedie už 4:1.

Dážď ale za tohto stavu opäť vyhnal tenistov z dvorca a prerušil aj strenutia na ostatných dvorcoch. Pred siedmou večer organizátori definitívne ukončili utorňajší program v Paríži.

Viac o téme: Novak Djokovič
  • Zdroj: ČTK, SITA, TASR