VIDEO Český mladík strelil historický gól žralokov: V presilovke parádne oklamal brankára

Tomáš Hertl skóroval v presilovkeTomáš Hertl skóroval v presilovke Zdroj: SITA

PITTSBURGH - Hokejisti Pittsburghu vyhrali úvodný finálový duel o Stanley Cup nad San Jose 3:2. Hosťom nepomohol k úspechu ani presilovkový gól českého útočníka Tomáša Hertla.

Práve český hráč sa postaral o prvý zásah žralokov vo finále Stanley Cupu v klubovej histórii.

Penguins viedli po prvej tretine 2:0 po góloch Bryana Rusta a Conora Shearyho, ktorí skórovali v rozmedzí 62 sekúnd. Hviezdna chvíľa prišla pre Hertla na začiatku 24. minúty, keď v presilovke prekábatil brankára tučniakov Matta Murrayho. Síce znížil manko na rozdiel jedného gólu, k výhre to však nepomohlo.

Sharks ako keby sa potrebovali v elektrizujúcej atmosfére finále, do ktorého sa prebili prvýkrát od svojho vstupu do súťaže v roku 1991, najprv rozpozerať. V prvej tretine za domácimi zaostávali, prehrali vysoko 4:15 na strely a tiež dvakrát inkasovali.

Viac o téme: Pittsburgh Penguins San Jose Sharks Tomáš Hertl
  • Zdroj: ČTK, športky