Súboj Sloveniek netrval ani hodinu a pol: Kučová v Bole vyradila Schmiedlovú

Karolína SchmiedlováKarolína Schmiedlová Zdroj: SITA

BOL - Slovenska tenistka Kristína Kučová zvíťazila za 83 minút 6:4, 6:0 nad krajankou Karolínou Schmiedlovou nasadenou ako prvou v stredajšom stretnutí 1. kola dvojhry na "challengerovom" turnaji WTA 125K Series Bol Open v chorvátskom Bole (dotácia 125 000 USD, antuka). Premenila 6 zo 7 brejkbalov, súperka zužitkovala len 2 zo 7 šancí na príjme.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka K. Kučová, 124. v renkingu, sa osemfinálovom 2. kole stretne s rovesníčkou - americkou reprezentantkou gruzínskeho pôvodu Annou Tatišviliovou (107.). Má proti nej skóre 0:2 bez zisku setu, ale prehry pochádzajú ešte z roku 2005 a juniorského obdobia kariér oboch.

Dvadsaťjedenročná Košičanka Kar. Schmiedlová (38.) inkasovala 13. prehru v rade na turnajovej scéne. Na zápasový úspech na individuálnej úrovni čaká už od 9. januára, keď v austrálskom Sydney triumfovala nad Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou. Medzitým si pripísala len dve víťazstvá v rámci Pohára federácie reprezentačných tímov žien. V tejto sezóne je jej singlová bilancia 3:15.