Garbine, nová kráľovná Paríža: Ohlasy médií na senzačnú výhru nad svetovou jednotkou

Garbine Muguruzová-Blancová
Garbine Muguruzová-Blancová

PARÍŽ - Španielska tenistka Garbine Muguruzová Blancová sa stala víťazkou Roland Garros v Paríži a získala prvý grandslamový titul v kariére. Po výhre nad Serenou Williamsovou dosiahla životný úspech.

Muguruzová mala zo zisku titulu obrovskú radosť. "Pre Španielov je Roland Garros srdcovka, jednoducho najprestížnejší grandslamový turnaj. Vyrastala som na antuke a veľkou inšpiráciou bol pre mňa Rafa Nadal, ktorý je deväťnásobným parížskym šampiónom, to je úžasné číslo. Celý život som na sebe pracovala, aby som raz mohla získať túto víťaznú trofej. Ďakujem celému môjmu tímu, trénerovi i mojej rodine. Vedela som, že ak chcem uspieť, musím byť maximálne koncentrovaná a bojovať o každý jeden fitín. Všetky zápasy, ktoré som proti Serene odohrala, mi pred dnešným finále pomohli. Z mojej strany to bol perfektný zápas. Serena napriek finálovej prehre odohrala skvelý turnaj a potvrdila, že je pravou šampiónkou. Už sa teším na budúcoročný Roland Garros," uviedla vo svojej reči počas slávnostného ceremoniálu.

Reakcie svetových médií na triumf španielskej tenistky Garbine Muguruzovej na Roland Garros:

Marca (Šp.): "Garbine, kráľovná Paríža. Vo finále Roland Garros detronizovala Serenu a získala prvý grandslamový titul."

Mundo Deportivo (Šp.): "Garbine Muguruzová, nová a senzačná kráľovná parížskej antuky. V boji o titul zdolala legendárnu Serenu Williamsovú a nadviazala na úspechy Arantxy Sanchezovej Vicariovej."

AS (Šp.) "Garbine Muguruzová má prvý titul z podujatí veľkej štvorky, vo finále Roland Garros pokorila svetovú jednotku."

AP (USA): "Muguruzová, po Pennettovej a Kerberovej ďalšie nová grandslamová šampiónka."

dpa (Nem.): "Muguruzová pretavila druhé grandslamové finále v zisk prvého titulu. Serene Williamsovej zahatala cestu k vyrovnaniu zápisu Steffi Grafovej."

L'Equipe (Fr.): "Muguruzová, nová patrónka."  

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Paríž po 16 rokoch v znamení španielskej fiesty. Muguruzová vybojovala prvý grandslamový titul, Serena Williamsová padla v dvoch setoch."

idnes.cz (ČR): "Zápis do dejín sa odkladá. Serenu Williamsovú zdolala vo finále Garbine Muguruzová."


Tagy: Serena Wiliamsová Garbine Muguruzová Blancová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA