Sen sa splnil! Nole sa zaradil medzi nesmrteľných: Ohlasy médií na triumf Djokoviča

Novak Djokovič s víťaznou trofejou
Novak Djokovič s víťaznou trofejou

PARÍŽ - Ohlasy svetových médií na víťazstvo srbského tenistu Novaka Djokoviča 3:6, 6:1, 6:2, 6:4 nad Britom Andym Murraym v nedeľňajšom finále dvojhry na grandslamovom Roland Garros v Paríži:

Blic (Srb.): "Niet nikoho ako Novak Djokovič. Zvládol to, čo žiadny hráč pred ním. Dosiahol na grandslamových turnajoch 28 zápasových úspechov v rade." 


Mondo (Srb.): "Sen sa splnil! Djokovič Slam!!! Novak získal jedinú grandslamovú trofej, ktorú ešte nemal, a vstúpil tým do histórie. Vo svojom štvrtom parížskom finále sa zbavil najväčšej frustrácie, ktorú na okruhu mal." 

B92 (Srb.): "História a nesmrteľnosť: Novak skompletizoval kariérny Grand Slam! Brita Andyho Murrayho prekonal 13. raz z ostatných 15 vzájomných duelov." 

Sportske (Srb.): "Najkrajší pocit na svete! Paríž počúval srbskú hymnu! Niet Srba, ktorému by v tej chvíli nenaskočili zimomriavky. Pred ôsmimi rokmi sa o to pričinila Ana Ivanovičová, teraz prišiel rad na Novaka Djokoviča." 

Večerne novosti (Srb.): "Kliatba konečne pominula! Pohár mušketierov je v rukách Novaka Djokoviča. Dostal povolenie od legendárneho Gustava Kuertena a nakreslil do antuky srdce. Ľahol si do jeho stredu a nebránil sa slzám radosti." 

Dnevnik (Srb.): "Nole pretavil štvrté parížske finále vo vytúžený triumf. Získal 12. grandslamovú trofej a predstihol také legendy, akými boli Borg či Emmerson."

Kurir (Srb.): "Nole sa zaradil medzi nesmrteľných. Prvýkrát triumfoval na Roland Garros a zavŕšil karíérny Grand Slam."

Marca (Šp.): "Novak vstúpil do klubu vyvolených. Ako ôsmy hráč v histórii dokázal vyhrať všetky štyri grandslamové turnaje."

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Djokovič, konečne. Murray padol v štyroch setoch. Líder svetového rebríčka získal posledný titul, ktorý mu chýbal v zbierke."

bbc.com (Angl.): "Novak Djokovič zdolal vo finále Andyho Murrayho a vyhral prvýkrát Roland Garros. Je úradujúcim šampiónom na všetkých podujatiach veľkej štvorky, to naposledy dokázal legendárny Rod Laver."        

AP (USA): "Djokovič sa stal prvým hráčom po takmer pol storočí, ktorý vyhral štyri grandslamové turnaje za sebou. Zavŕšil kariérny Grand Slam a má našliapnuté na kalendárny."

dpa (Nem.): "Djokovič konečne vyhral Roland Garros a je v elitnom kruhu. Po premenenom mečbale vryl raketou do antuky obrovské srdce a padol na chrbát."

L'Equipe (Fr.): "Djokovič drží v rukách vytúžený grál. Po troch neúspešných parížskych finále dobyl Roland Garros."

idnes.cz (ČR): "Djokovič sa dočkal. Titulom z Roland Garros zavŕšil kariérny Grand Slam."


Tagy: Andy Murray Novak Djokovič

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA