Schmiedlovej mizéria nemá konca ani na Wimbledone: Pätnásta turnajová prehra za sebou!

Anna Karolína SchmiedlováAnna Karolína Schmiedlová Zdroj: SITA

WIMBLEDON - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Piatej nasadenej Rumunke Simone Halepovej podľahla v dvoch setoch 4:6, 1:6.

Schmiedlová nezopakovala vlaňajší husársky kúsok Jany Čepelovej, ktorá senzačne vyradila bývalú svetovú dvojku. Pre slovenskú fedcupovú reprezentantku je to už pätnásta turnajová prehra za sebou. V tomto roku vyhrala v singli na okruhu WTA iba jediný zápas - v Sydney zdolala Švajčiarku Timeu Bacsinszkú.

Schmiedlovej nevyšiel úvod zápasu s Halepovou, keď dvakrát stratila podanie a Rumunka si vybudovala náskok 4:1. Slovenka síce v ďalších minútach znížila na 4:5, no Rumunka pri vlastnom servise dotiahla set do úspešného konca. Na začiatku druhého dejstva Halepová po dvoch brejkoch opäť odskočila Schmiedlovej na 4:1 a s prehľadom si zabezpečila účasť v 2. kole.

Schmiedlová bola po zápase sklamaná. "Keď som v prvom sete  začala doťahovať z 1:4, hrala som celkom dobre. Potom som si to pokazila. Hlúpo som si prehrala servis vlastnou vinou. Mala som šancu vyrovnať aj na 5:5... Škoda prvého setu. Keď bolo 1:4,  uvoľnila som sa, videla som, že nemám čo stratiť, ale potom som cítila tlak. Tým, že nemám v tomto roku vyhraté zápasy, si neverím. V druhom sete som už narobila viac chýb a Halepová hrala dobre," povedala pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu.

Schmiedlovej tréner Jaroslav Levinský na margo zápasu pre stz.sk uviedol. "Kaja hrala v tréningu opäť dobre. Ale v zápase jej znovu utiekol začiatok. Potom sa jej podarí uvoľniť, do stavu 4:4 hrala dobre, ale keď má potvrdzovať, akoby prestala hrať. Zrazu má strach... Všetko pramení z nedostatku sebavedomia. Preto pôjdeme po wimbledonskej štvorhre na 50-tisícový turnaj do Nemecka, aby okúsila aj víťazstvá. S Kajou sa trénuje dobre, pracuje, všetko robí, čo treba, v tréningu hrá so všetkými hráčkami vyrovnane. Ale tréning a zápas sú dve rozdielne veci. Nemôžem chcieť, aby v momentálnom stave vyhrávala nad Muguruzovou alebo Halepovou. Ale ak bude hrať s hráčkami okolo stovky, mohlo by sa to zlomiť. V jej hre vidím progres, ešte ho však nepreniesla do zápasov. To je proces, ktorý nejaký čas trvá. Ja určite z boja neutekám. Po turnaji v Nemecku Kaju čaká obhajoba prvenstva na antuke v Bukurešti, nasleduje Bastad a olympijská príprava na harde asi v Bratislave."

Kiki Bertensová (Lot.-26) - Jelena Ostapenková (Lot.) 6:3, 6:2
Lucie Šafářová (ČR-28) - Bethanie Matteková-Sandsová (USA) 6:7 (7), 7:6 (3), 7:5
Daria Kasatkinová (Rus.-29) - Victoria Duvalová (USA) 6:0, 7:5
Denisa Allertová (ČR) - Margarita Gasparianová (Rus.) 6:3, 3:0
Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) - Oľga Govorcovová (Biel.) 6:2, 1:6, 8:6
Mona Barthelová (Nem.) - Danka Koviničová (Č. Hora) 6:2, 7:6 (3)
Jaroslava Švedovová (Kaz.) - Julia Görgesová (Nem.) 7:5, 6:4

Už známe dvojice v 2. kole dvojhry žien (dolná polovica žrebu, zhora podľa "pavúka"):
Simona Halepová (Rum.-5) - Francesca Schiavoneová (Tal.)
Mona Barthelová (Nem.) - Kiki Bertensová (Lot.-26)