VIDEO Portugalsko prvým semifinalistom: Dramatický súboj museli rozhodnúť penalty

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA

MARSEILLE - Futbalisti Portugalska sa stali prvými semifinalistami na majstrovstvách Európy vo Francúzsku. Zverenci trénera Fernanda Santosa vo štvrtkovom štvrťfinálovom stretnutí na Stade Vélodrome v Marseille triumfovali až po strelách zo značky pokutového kopu nad hráčmi Poľska. Po riadnom hracom čase aj po predĺžení svietil na ukazovateli skóre stav 1:1.

Už v 2. min unikol po ľavej strane Grosicki a po jeho centri sa prvýkrát na šampionáte presadil Lewandowski. Kanonier Bayernu Mníchov zaznamenal druhý najrýchlejší gól v histórii ME, keď skóroval po 100 sekundách hry. Portugalčania sa po úvodnej štvrťhodine otriasli a s pribúdajúcim časom získavali pôdu pod nohami. V 33. min si mladík Renato Sanches narazil loptu s Nanim a krásnou strelou z hranice šestnástky vyrovnal. Vo veku 18 rokov a 316 dní sa stal najmladším strelcom vo vyraďovacej fáze európskych šampionátov. V 56. min podnikli Portugalčania rýchlu kontru, no Cristiano Ronaldo zakončil z uhla iba do bočnej siete. CR7 v 60. min “zluftoval“ v čistej šanci po prihrávke Naniho. V 64. min sa oprel do lopty Cédric Soares, prudká strela z 25 metrov presvišťala okolo pravej žrde poľskej bránky. Na druhej strane si Rui Patrício poradil s pokusom Milika. V predĺžení si ani jedno z mužstiev nevypracovalo výraznejšiu príležitosť. V jedenástkovej lotérii mali napokon pevnejšie nervy  Portugalčania, na strane “bielo-červených“ neuspel v 4. sérii Blaszczykowski.

Portugalsko sa v semifinále stretne s víťazom piatkového duelu Wales – Belgicko. Keďže na ME sa nehrá duel o 3. miesto, víťaz štvrtkového stretnutia si v predstihu zaistil minimálne zisk bronzu.

Viac o téme: Portugalsko Poľsko
  • Zdroj: SITA, športky