Všetko nebolo podľa Cibulkovej predstáv: Konflikt s rozhodkyňou a nevyužité brejkbaly!

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

LONDÝN - Dominika Cibulková predviedla jeden zo životných výkonov v osemfinálovom zápase proti trojke svetového rebríčka Agnieszke Radwanskej. Mierne favorizovanú poľskú tenistku zdolala až po troch hodinách a výsledok bol extrémne tesný 6:3, 5:7, 9:7. Po postupe do štvrťfinále prestížneho turnaja ju čaká ruská tenistka Jelena Vesninová. Športky vyspovedali slovenskú tenistku po famóznom výkone:

Hráte životný tenis a ešte k tomu na tráve. Vidieť aj silnejšiu psychiku a pohodu. Máte na to nejaký nový recept?

Myslím, že som sa herne cítila veľmi dobre už na začiatku roka, len som sa nachádzala v rebríčku nižšie, ako by som chcela. Možno to na mňa vytváralo príliš veľký tlak. Zlom nastal asi na turnaji v Katowiciach, kde sa mi podaril vyhrať prvý titul v tomto roku. Ďalším dôležitým bodom bol turnaj v Madride. Tam som po víťazstve v prvom kole nad Radwanskou nabrala smer až do finále, kde som skoro v každom zápase bola dole a prehrávala. Čo sa týka turnajov na tráve, tak tá bola pre mňa vždy povrch, kde som sa necítila dobre. Nikdy som si na ňom neverila, hlavne na veľké hráčky. Snažili sme sa v príprave urobiť malinké zmeny v mojej hre, ktoré by mohli fungovať na danom povrchu. V Eastbourne som hrala bez nejakých očakávaní, iba to, čo sme si stanovili a postupne som sa na kurte cítila lepšie a lepšie. Začala som stále viac chápať moju možnú hru na tráve až z toho nakoniec bol druhý titul v sezóne. Bolo to pre mňa niečo špeciálne a nečakala som, že môžem aj na tráve hrať taký dobrý tenis. S tým samozrejme narástli očakávania a sebavedomie na Wimbledon. Zatiaľ sa nám tu darí a som z toho šťastná!

Čo sa stalo v rozhodujúcom sete, keď ste stratili prvé podanie? Prišlo aj k výmene názorov s rozhodkyňou. Nahnevalo vás to?

Nemyslím si, že by ma to nejako extrémne nahnevalo, skôr som si v danom momente uvedomila stratenú šancu na potvrdenie brejku. Sme obe výborne returnujúce hráčky, ale mala som brejk navrch a navyše som bola hore. O to sebavedomejšie by sa mi nasledujúci gem returnoval. S hráčkou ako Agnieszka dostávate veľmi málo šancí a keď si konečne nejakú vypracujete, ešte ju musíte potvrdiť. Tak možno preto to vyzeralo frustrujúco. Ďalší gem som už na to zabudla a musela som ísť ďalej a pracovať na ďalšej šanci.

Takýmto tempom to vyzerá aj na možný odklad svadby. Ak budete hrať v podobnej forme aj naďalej, Serena sa môže začať triasť, čo vy na to?

Tieto veci budeme riešiť až keď budú môcť reálne nastať. Momentálne mám pred sebou ďalší zápas. Dnešný ma stál neskutočne veľa síl. Potrebujem sa dať čo najviac dokopy a zajtra urobím maximum preto, aby som mohla ísť ešte ďalej. Takže kým tento zápas neskončí, je bezpredmetné riešiť tie ďalšie dve veci.

Keď sa lámal zápas, bolo vidieť vášho snúbenca Michala, ako sa skrýval v útrobách štadióna. Bola za tým nervozita alebo niečo iné?

Michal musel nachvíľu odísť, lebo zápas trval dlhšie, ako bežne a nemala som už pripravené zarobené vody, tak sa o to išiel rýchlo postarať. Medzitým som získala dva gemy, tak si nechcel ísť sadnúť, ale pozeral to len z diaľky. Ako som nepremenila aj ďalšie šance, tak na ten posledný gem, keď som išla servovať si povedal: "Teraz si sadnem a vyjde to." A vyšlo to!

 


Tagy: Dominika Cibulková

Zdroj:
športky
Foto:
SITA; Video: youtube

DISKUSIA