Williamsová nezvládla semifinále, sesterské finále Wimbledonu sa konať nebude

Serena WilliamsováSerena Williamsová Zdroj: SITA

LONDÝN - Vo finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone nastúpi Serena Williamsová proti Angelique Kerberovej. Kým svetová jednotka zdolala v úvodnom štvrtkovom semifinále Jelenu Vesninovú s prehľadom 6:2, 6:0, Kerberová absolvovala dramatickejší súboj s jej staršou sestrou Venus Williamsovou, no po 73 minútach ju napokon zdolala dvakrát 6:4.

Obe finalistky sa tento rok už stretli v súboji o titul na úvodnom grandslame. Australian Open ovládla Kerberová, keď jej Serena Williamsová podľahla v troch setoch 4:6, 6:3, 4:6. Bez ohľadu na výsledok svojho druhého grandslamového finále, premiérového vo Wimbledone, si Nemka udržala post svetovej dvojky. Ak by sa zasa podarilo zvíťaziť najvyššie nasadenej hráčke "pavúka", slávila by siedmy titul na tráve All England Clubu.

Favoritka úvodného semifinále bola od začiatku na kurte lepšia a svojej súperke nedala šancu. Serena Williamsová hrala agresívne a jej údery mali veľkú presnosť. Hneď v úvodnej hre zobrala súperke podanie, keď jej dovolila uhrať iba jeden fiftín. Brejk potvrdila v ďalšom geme a po ňom opäť dokázala Rusku brejknúť. Vesninová, ktorá vo štvrťfinále vyradila Slovenku Dominiku Cibulkovú, sa chytila až za stavu 0:4. Znížila, no skúsená Američanka si situáciu ustrážila a prvý set vyhrala bez problémov 6:2. Ešte jednoznačnejší priebeh mal druhý, v ktorom svoju súperku zmietla z kurtu a udelila jej kanára. Dvadsaťjedennásobná grandslamová víťazka pritom všetky tri gemy pri svojom podaní vyhrala na nulu a deviatykrát postúpila do wimbledonského finále.

Kerberová vstúpila do druhého semifinále úspešným brejkom, ktorým sa odrazila za ziskom prvého setu. Do šiestej hry si obe hráčky nedokázali udržať podania, Kerberová však následne sériu prelomila, Williamsovú znovu brejkla a za 37 minút dokráčala úspešne k zisku prvého dejstva. Aj v tom druhom pokračovala v chladnokrvnej hre so skvelým servisom. Nerozhodili ju ani vydreté loptičky súperky, ktorá robila, čo mohla, aby sa udržala v hre o sesterské finále po siedmich rokoch. Po zvládnutom piatom geme pri troch brejkbaloch súperky získala čistou hrou aj ten deviaty, znížila na 4:5, no na výborne hrajúcu Kerberovú nestačila a za 73 minút jej podľahla.