Keď sa úspech rodí z prehier: Ohlasy na chirurgickú výhru wimbledonského šampióna!

Andy Murray sa teší z triumfu na Wimbledone
Andy Murray sa teší z triumfu na Wimbledone

LONDÝN - Britský tenista Andy Murray ovládol grandslamový turnaj vo Wimbledone. V nedeľňajšom finále mužskej dvojhry zdolal v pozícii druhého najvyššieho nasadeného hráča šestku "pavúka" Miloša Raoniča z Kanady za 167 minút 6:4, 7:6 (3), 7:6 (2) a získal svoj tretí titul na podujatiach "veľkej štvorky".

Dvadsaťdeväťročný Murray sa predtým radoval na US Open 2012 a vo Wimbledone 2013. Dovedna má na konte jedenásť účastí vo finále grandslamu, čím prekonal britský rekord Freda Perryho. Tieto skúsenosti a úlohu favorita potvrdil v nedeľu vyzretým výkonom s minimom nevynútených chýb. Prejavil tiež dobrú formu na tráve, na tomto povrchu uspel v dvanástom stretnutí v sérii. Je dvanásty tenista Open éry s aspoň dvoma singlovými trofejami z All England Clubu.

Ohlasy osobností prostredníctvom Twitteru, Facebooku a BBC na víťazstvo britského tenistu Andyho Murrayho 6:4, 7:6 (3), 7:6 (2) nad Kanaďanom Milosom Raonicom v nedeľňajšom finále dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne:

Tim Henman: "Keď som videl Andyho Murrayho po jeho wimbledonskom triumfe v roku 2013 v šatni, uvedomil som si, že sám seba dostával pod také očakávania a tlak, až napokon zostal v riadnom šoku. Teraz má ďalší miestny titul a som si istý, že si ho vychutná uvoľnenejšie." 

Gary Lineker: "Pomerne pravdepodobne najlepší britský športovec všetkých čias." 

Pat Cash: "Od Andyho to bol takmer bezchybný turnaj, počínal si výnimočne. Dovolil si azda len jedno zaváhanie proti Tsongovi." 

Amélie Mauresmová: "Andyyyyyyyyyyy. Fantastický výkon! Zaslúžené." 

Jamie Murray: "Úžasné, úžasné, úžasné." 

Lleyton Hewitt: "Vyvolávalo to zimomriavky. Andy neurobil jediný chybný krok." 

Mary Pierceová: "Premáhajú ma emócie. Nie je nič krajšie, ako získať trofej pred domácim publikom." 

Kevin Anderson: "Keď sa úspech rodí z prehier... Len si môžeme predstavovať, ako sladko to chutí!!!" 

Paul Annacone: "Absolútne chirurgické." 

Laura Robsonová: "YESSSSSS. Neskutočná úroveň počas celého turnaja. Za hranicou pôsobivosti." 

Rennae Stubbsová: "Solídnym osem mesiacov pre Andyho Murrayho: rodičovstvo, Davisov pohár, Wimbledon, ďalšie dve grandslamové finále." 


Tagy: Andy Murray

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA