V pretekárskom nasadení aj Saganov brat Juraj: Na Okolo Poľska skončil pred Velitsom

Juraj SaganJuraj Sagan Zdroj: SITA

KATOVICE - Kolumbijčan Fernando Gaviria vyhral 2. etapu 73. ročníka cyklistických pretekov Okolo Poľska. Jazdec stajne Etixx-QuickStep sa presadil v záverečnom špurte a 153 kilometrov dlhú trať z mesta Tarnowskie Góry do Katovíc zvládol za 3:19:30 h. Na druhé miesto odsunul Taliana Eliu Vivianiho zo Sky a na tretiu Caleba Ewana z Oricy.

Z dvojice slovenských pretekárov skončil vyššie Juraj Sagan (Tinkoff), ktorý sa umiestnil na 28. priečke, Peter Velits prišiel do cieľa 58., obaja však v rovnakom čase ako víťaz.

Gaviria skončil v prvej etape na druhom mieste, v stredu bol už prvý a dostal sa tak aj do čela celkového poradia. Na ňom vymenil svojho tímového kolegu Davide Martinelliho z Talianska (+6 s), tretí je Austrálčan Caleb Ewan z Oricy (+8 s).

výsledky 2. etapy (Tarnowskie Góry – Katovice, 153 km):

1. Fernando Gaviria (Kol./Etixx-QuickStep) 3:19:30 h, 2. Elia Viviani (Tal./Sky), 3. Caleb Ewan (Aus./Orica), 4. Kristian Sbaragli (Tal./Dimension Data), 5. Moreno Hofland (Hol./Lotto NL-Jumbo), 6. Niccolo Bonifazio (Tal./Trek), 7. Heinrich Haussler (Rak./IAM), 8. Nikias Arndt (Nem./Giant-Alpecin), 9. Jasper De Buyst (Belg./Lotto), 10. Kamil Zielinski (Poľ./národný tím Poľska), ... 28. Juraj SAGAN (SR/Tinkoff), 58. Peter VELITS (SR/BMC) všetci rovnaký čas

celkové poradie:

1. Gaviria 6:20:24 h, 2. Davide Martinelli (Tal./Etixx-QuickStep) +6 s, 3. Ewan +8, 4. Diego Ulissi (Tal./Lampre) +14, 5. Hofland +16, 6. Arndt, 7. Bonifazio, 8. Lorrenzo Manzin (Fr./FDJ), 9. Michal Kwiatkowski (Poľ./Sky), 10. Philippe Gilbert (Belg./BMC), ... 22. SAGAN všetci rovnaký čas, 67. VELITS +25

Viac o téme: Peter Velits Juraj Sagan Okolo Poľska