Vajda o Djokovičovom neúspechu na Wimbledone: Emocionálneho vypätia a únava

Novak Djokovič
Novak Djokovič

PÚCHOV - Slovenský tréner srbského lídra svetového rebríčka tenistov Novaka Djokoviča Marián Vajda sa domnieva, že dôvodom zverencovej rozlúčky už v 3. kole Wimbledonu po zavŕšení kariérneho Grand Slamu na Roland Garros bola mentálna vyčerpanosť.

"Najväčším cieľom bol Paríž. Dostal sa už do takého emocionálneho vypätia, že zopakovať to za tri týždne by bolo neuveriteľne náročné. Bola to krátka pauza. Musí si oddýchnuť, aby neprišlo k zraneniu," povedal Vajda pre web Tennis-Arena.cz počas svojho zavítania do detského letného tréningového kempu sTC Tennis Academy v Púchove.


Dvadsaťdeväťročný Djokovič po prehre s Američanom Samom Querreym nevyvrátil zdravotné dôvody. "Je to jednorazové, mal trochu problémy s krkom. Musím ešte zistiť podrobnosti, ale nejde o nič vážne," skonštatoval Vajda. 

Belehradčan Djokovič odriekol svoj štart 15. - 17. júla na antuke v rodnom meste v rámci stretnutia Srbsko - Veľká Británia vo štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára 2016 reprezentačných družstiev mužov. 


Tagy: Novak Djokovič Wimbledon Marián Vajda

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA