Lacko vo Washingtone ide ďalej: Tesný triumf nad juniorskou dvojkou

Lukáš LackoLukáš Lacko Zdroj: SITA

WASHINGTON - Slovenský tenista Lukáš Lacko zvíťazil nad mladým kanadským držiteľom voľnej karty Denisom Shapovalovom za 104 minút 7:6 (3), 4:6, 6:4 v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Citi Open v americkom Washingtone (dotácia 1 877 705 USD, tvrdý povrch Sportmaster).

V tesnom súboji Lacko trikrát vzal súperovi jeho podanie, ale zároveň tri raz prišiel o to svoje. Rozhodujúci brejk sa mu vydaril až v desiatom geme tretieho setu, ktorý bol posledným v zápase.

Sedemnásťročný ľavoruký izraelský rodák Shapovalov figuruje na druhej pozícii v tzv. kombinovanom juniorskom svetovom rebríčku ITF, predminulý týždeň sa radoval z celkového triumfu v singli chlapcov na grandslamovom Wimbledone na tráve v Londýne. Medzi seniormi mu patrí 371. post.

Dvadsaťosemročný piešťanský rodák Lacko je na 102. mieste. V 2. kole bude jeho súperom 23-ročný domáci Jack Sock (26.) nasadený ako šiesty. Slovák má proti nemu skóre 0:2 po prehrách v Atlante 2014 ("hard") a Newporte 2015 (tráva).

"Ťažko povedať čo presne bolo príčinou mojej prehry. Myslím si, že som to úderovo zvládol veľmi dobre. Držal som sa herného plánu počas väčšiny zápasu. Aj súper hral však veľmi solídne, nepoľavil ani na chvíľku, a v tom bol zrejme napokon rozdiel medzi nami," cituje Shapovalova portál ATP. Pre mladého Kanaďana to bol prvý zápas na úrovni hlavného okruhu ATP World Tour.

Dvojhra - 1. kolo:

Lukáš Lacko (SR) - Denis Shapovalov (Kan.) 7:6 (3), 4:6, 6:4
Brian Baker (USA) - Sam Groth (Aus.) 7:6 (3), 7:6 (5)
Ryan Harrison (USA) - Stéphane Robert (Fr.) 7:6 (1), 6:3
Lu Jen-chsun (Taiw.) - Austin Krajicek (USA) 6:1, 7:6 (3)
Jošihito Nišioka (Jap.) - Ivan Dodig (Chor.) 6:2, 4:2 - skreč, Dodig odstúpil pre únavu z tepla
Malek Jaziri (Tun.) - Reilly Opelka (USA) 6:7 (4), 7:6 (4), 7:6 (3)
Donald Young (USA) - Ernesto Escobedo (USA) 6:4, 3:6, 6:3

2. kolo:

Benoit Paire (Fr.-4) - Jared Donaldson (USA) 6:0, 7:5
Adrian Mannarino (Fr.) - Steve Johnson (USA-5) 2:4 - prerušené, dohrávka v stredu 20. 7.
Sam Querrey (USA-8) - Bjorn Fratangelo (USA) 6:7 (5), 6:4, 6:4
Alexandr Dolgopolov (Ukr.-11) - Jordan Thompson (Aus.) 6:4, 1:6, 7:6 (4)
Daniel Evans (V. Brit.) - Grigor Dimitrov (Bul.-12) 6:4, 6:4

Viac o téme: Lukáš Lacko