Slovan odštartoval prípravu výhrou: Rozdielový gól na účet slovenského reprezentanta

Slovanu vyšla zápasová premiéraSlovanu vyšla zápasová premiéra Zdroj: hcslovan.sk

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava zvíťazili 3:2 nad Torpedom Nižnij Novgorod v stredajšom prípravnom stretnutí účastníkov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v slovinskom Maribore.

Za "belasých" sa presadil Mislav Rosandič a nováčik v tíme Michal Hlinka. Rozhodujúci presný zásah pridal Pavol Skalický. V piatok čaká slovanistov ďalší prípravný duel v Zlíne proti miestnemu HC.

Torpedo Nižnij Novgorod - HC Slovan Bratislava 2:3 (0:0, 1:1, 1:2) - hralo sa v Maribore
Góly: 25. Lofquist, 59. Norman - 27. M. Rosandič, 41. Michal Hlinka (Skalický), 55. Skalický (Lušňák, P. Luža)

Zostava Slovana: Pogge - Švarný, Plastino, P. Luža, M. Rosandič, Bačík, Pokorný, Vidovič, A. Ružička - Valský, Jeglič, V. Nedorost - Michal Hlinka, Lušňák, Skalický - Vopelka, J. Šiška, Galis - Petráš, Halama, Tibenský

Po bezgólovej tretine sa v 24. minúte ujali vedenia hokejisti Torpeda, ale už o dve minúty obranca Mislav Rosandič švihom spomedzi kruhov vyrovnal. Dobrú príležitosť na gól mal aj Tibenský, samostatný únik po prihrávke od Halamu zakončil strelou vedľa. "Belasým" vyšiel vstup do tretej tretiny, keď už po niekoľkých sekundách dobre postavený Hlinka presne tečoval za chrbát ruského gólmana strieľaný puk z hokejky Pavla Skalického.

Tretí gól strelil Slovan v početnej výhode o dvoch hráčov, keď sa presadil Skalický. Dve minúty pred koncom znížilo Torpedo v presilovej hre na 2:3 a kozmeticky upravilo konečný výsledok zápasu. Obe mužstvá si bez ohľadu na výsledok zahrali aj päťminútové predĺženie, v ktorom gól nepadol. V samostatných nájazdoch sa viac darilo Torpedu, ktorého strelci prekonali Poggeho dvakrát, na strane Slovana sa presadil len Žiga Jeglič.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Torpedo Nižnij Novgorod