VIDEO Trapas roka zo slovenského trávnika: Kapitánka by sa najradšej pod zem prepadla!

Nahikari Garcíová je obrovskou smoliarkouNahikari Garcíová je obrovskou smoliarkou Zdroj: Youtube - UEFA

SENEC - Na toto finále do smrti nezabudne! Španielska reprezentantka do 19 rokov Nahikari Garcíová nebude v dobrom spomínať na finálový zápas kontinentálneho pohára proti Francúzsku, ktorý sa konal v Senci. Mladučkú futbalistku označujú za najväčšiu smoliarku tohto roka.

Futbalistky Francúzska sa stali majsterkami Európy do 19 rokov, keď zvíťazili nad Španielkami 2:1. Zasadli tak na európsky trón už štvrtý raz v tejto vekovej kategórii.

Španielske reprezentantky prenikli do finále tretí raz v sérii, no opäť nezvládli posledný krok k titulu. Ústrednou postavou tohto neúspechu bola práve kapitánka Nahikari Garcíová. Tá najskôr nepremenila v 52. minúte pokutový kop, keď mohla vyrovnať skóre na 1:1 Následne francúzske hráčky zdvojnásobili vedenie. V 84. min sa Španielkam ešte podarilo skórovať a existovala nádej na vyrovnanie.

Najväčšiu šancu mala na kopačke opäť Garcíová. V 92. minúte nadstaveného času sa ocitla sama pred bránou. Francúzska gólmanka vyrazila pred seba strelu spoza šestnástky a španielskej kapitánke stačilo umiestniť loptu pohodlne do brány. Tá však v rozhodujúcom momente nezmyselne prestrelila. Viaceré médiá hovoria o najväčšom futbalovom trapase roka.

ME 2016 futbalistiek do 19 rokov - Senec - nedeľňajší výsledok:

Francúzsko - Španielsko 2:1 (1:0) - Francúzsko získalo titul
Góly: 36. Geyorová, 66. Katotová - 84. L. Garcíová, 1024 divákov

Konečné poradie ME futbalistiek do 19 rokov na Slovensku: 1. Francúzsko, 2. Španielsko, 3. Holandsko a Švajčiarsko, 5. Nórsko, 6. Nemecko, 7. Slovensko, 8. Rakúsko