Aj Slováci v Česku strelecky aktívni: Jurčo a Košút prispeli k remízam svojich tímov

Pavol JurčoPavol Jurčo Zdroj: mfkkarvina.cz

PRAHA - V druhom kole českej futbalovej ligy sa strelecky presadil útočník nováčika MFK Karviná Pavol Jurčo, ktorého presný zásah z 28. minúty znamenal pre Karvinú zisk bodu po remíze 1:1 s Brnom.

Pre Jurča to bol už tretí gól v prebiehajúcej sezóne Gambrinus ligy, keď sa dvakrát presadil v úvodnom kole v zápase proti Jabloncu. Gólovo sa presadil aj Tomáš Košút, keď jeho presný zásah v 78. minúte pomohol Slovácku k zisku bodu po remíze 2:2 s pražskou Duklou.

Hradec Králové - Jablonec 1:2 (0:1)
Góly: 85. Mareš - 36. M. Mehanovič, 50. V. Beneš
Martin Nosek a Igor Súkenník (obaja Hradec Králové) sedeli na lavičke náhradníkov.

MFK Karviná - Brno 1:1 (1:1)
Góly: 28. PAVOL JURČO - 37. Řezníček, ČK: 46. R. Buchta (Brno) po 2. ŽK
Pavol Jurčo odohral celý zápas a v 28. min strelil gól, Marek Janečka odohral celý zápas, Branislav Pindroch (všetci Karviná) sedel na lavičke náhradníkov. Matúš Lacko (Brno) odohral celý zápas.

1. FC Slovácko - Dukla Praha 2:2 (0:1)
Góly: 78. T. KOŠÚT, 90. Zajíc - 30. Olayinka, 62. Néstor (z pok. kopu)
Tomáš Košút odohral celý zápas a v 79. min strelil gól, Patrik Šimko (obaja Slovácko) odohral celý zápas a v 90.+ min dostal ŽK. Lukáš Hroššo odchytal a Lukáš Štetina odohral celý zápas, Jakub Považanec hral do 90. min, Róbert Kovaľ (všetci Dukla Praha) sedel na lavičke náhradníkov.

Viac o téme: Tomáš Košút Pavol Jurčo 1. FC Slovácko MFK Karviná
  • Zdroj: TASR, SITA