Slovenský reprezentant Wang Jang v Riu skončil: Osudným sa mu stalo 2. kolo

Slovenský stolnotenista Wang JangSlovenský stolnotenista Wang Jang Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO - Slovenský stolnotenisový reprezentant Wang Jang podľa očakávania postúpil do 2. kola dvojhry mužov na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro. Olympijský debutant si v sobotňajšom súboji 1. kola poradil s Mexičanom Marcosom Madridom za 36 minút 4:1 (8, 8, 6, -5, 6). Súper ho trápil len vo štvrtom sete, v ktorom triumfoval pomerne jednoznačne 11:5.

Na postup Wang Jang premenil hneď prvý mečbal. Dvadsaťjedenročný rodák z Číny (51. v aktuálnom svetovom rebríčku ITTF) prekonal mexického súpera (162.) v prvom vzájomnom súboji. V stretnutí 2. kola si reprezentant SR zmeria sily s Quadrim Arunom z Nigérie, štyridsiatym hráčom vo svetovom renkingu a nasadenou dvadsaťsedmičkou pavúka. Dvadsaťsedemročný africký pravák štartoval na OH aj v roku 2012 v Londýne.

V druhom kole však prehral s Nigérijčanom Arunom Quadrim za 33 minút 1:4 na sety. S podujatím sa tak rozlúčil premiérový zástupca SR v mužskom singli na OH.

Naturalizovaný Číňan, ktorý mal za sebou úspech nad Mexičanom Marcosom Madridom v úvodnom kole, využil v druhom sete druhý setbal, ale v ďalších dejstvách už jeho obranne zameraná hra nestačila na ofenzívny tlak afrického súpera nasadeného ako číslo 27. Jang Wang figuruje v singlovom svetovom rebríčku momentálne na 51. priečke.

V sobotu sa na olympijskom fóre predstavili aj obe ženské zástupkyne. Skúsená Eva Ódorová podľahla Wu Jue z USA, olympijská debutantka Barbora Balážová postúpila cez Mexičanku Yadiru Silvovú.

Aruna Quadri (Nig.) - Jang WANG (SR) 4:1 (7, -7, 7, 9, 6)

Wang Jang (SR) - Marcos Madrid (Mex.) 4:1 (8, 8, 6, -5, 6)

Viac o téme: Wang Jang