Basketbalisti USA takmer zostali v šoku: Napínavú drámu museli hviezdy otáčať v závere

Kevin Durant (vľavo) sa teší po strelení košaKevin Durant (vľavo) sa teší po strelení koša Zdroj: TASR/AP

RIO DE JANEIRO - Basketbalisti USA si na olympijskom turnaji v Riu de Janeiro pripísali na konto podľa očakávania tretie víťazstvo.

V súboji A-skupiny sa ale proti Austrálii dlho trápili a ešte v záverečnej štvrtine prehrávali. Favorit ale napokon zvládol koncovku lepšie a po triumfe 98:88 je na čele skupiny.

Carmelo Anthony sa stal novým rekordérom reprezentačného tímu USA. V dueli s Austráliou zaznamenal 31 bodov a dostal sa na čelo historických tabuliek strelcov na olympijských turnajoch, keď z prvej priečky zosadil LeBrona Jamesa. Pre hviezdu New Yorku Knicks je to v Riu už štvrtá olympiáda, odohral rekordných 26 duelov a má už spolu 289 bodov.

Zápas s Austráliou odštartoval tromi úspešnými trojkami a ešte v prvej štvrtine potom prekonal historický zápis Jamesa. Ten si na OH v Aténach, Pekingu a Londýne pripísal spolu 273 bodov.

Tretí v tabuľke je David Robinson (270), naledujú Michael Jordan (256) a Charles Barkley (231).
Francúzska vybojovali druhé víťazstvo v základnej A-skupine olympijského, keď v stredajšom súboji zdolali po dramatickom priebehu Srbsko 76:75