Jarábek utrpel krutú prehru: Slavia Praha s výpraskom, Liberec vyhral na Cypre

Juraj JarábekJuraj Jarábek Zdroj: SITA

TBILISI - Futbalisti gruzínskeho tímu Dinamo Tbilisi pod trénerským vedením Slováka Juraja Jarábka prehrali vo štvrtkovom domácom prvom stretnutí play off o účasť v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2016/2017 s gréckym klubom PAOK Solún 0:3.

V ďalšom dueli kazašský FK Astana zdolal doma bieloruské mužstvo BATE Borisov 2:0. Odvety sú na programe 25. augusta. Z play off do skupín EL postúpi 22 víťazov záverečnej kvalifikačnej fázy, 10 neúspešných klubov z play off LM a 16 priamo nasadených tímov.

Český FC Slovan Liberec zvíťazil na pôde cyperského AEK Larnaka najtesnejším rozdielom 1:0. V bránke hostí odchytal plných 90 minút Slovák Martin Dúbravka, jeho krajan Igor Súkenník nastúpil za Liberec v 70. minúte.

Pražská Slavia na vlastnom štadióne podľahla belgickému Anderlechtu Brusel 0:3. Dušan Švento odohral za domácich celé stretnutie, Jaroslav Mihalík sedel na lavičke náhradníkov "zošívaných". Viedenská Austria ako premožiteľ trnavského Spartaka z tretieho predkola doma zdolala nórsky Rosenborg Trondheim 2:1. Odvety sú na programe 25. augusta.

FK Astana - BATE Borisov 2:0 (0:0)
Góly: 70. Kabananga, 80. Nurgalijev

Dinamo Tbilisi - PAOK Solún 0:3 (0:1)
Góly: 20. Matos, 71. Crespo, 83. Pereyra

SönderjyskE - Sparta Praha 0:0

FC Midtjylland - FK Osmanlispor 0:1 (0:1)
Gól: 20. Banggaard (vlastný)

FK Krasnodar - Partizani Tirana 4:0 (3:0)
Góly: 18. Joaozinho (z 11 m), 27. Smolov, 45. Jedrzejczyk, 73. Krasniqi (vlastný)

Maccabi Tel Aviv (Izr.) - Hajduk Split (Chor.) 2:1 (1:0)
Góly: 9. Alberman, 77. Scarione - 56. Said, rozhodoval: Gil Manzano (Šp.)

FK Gabala (Azer.) - NK Maribor (Slovin.) 3:1 (1:1)
Góly: 50. a 52. B. Dabo, 37. Zenjov - 17. Tavares, rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

IFK Göteborg (Švéd.) - FK Karabach (Azer.) 1:0 (0:0)
Gól: 56. M. Albaek, rozhodoval: Raczkowski (Poľ.)

SK Slavia Praha (ČR)) - RSC Anderlecht Brusel (Belg.) 0:3 (0:0)
Góly: 49. Sylla, 60. Teodorczyk, 71. Hanni, rozhodoval: Strömbergsson (Švéd.)
Dušan Švento odohral celý zápas, Jaroslav Mihalík (obaja Slavia) sedel na lavičke náhradníkov.

FK Austria Viedeň (Rak.) - Rosenborg Trondheim (Nór.) 2:1 (0:0)
Góly: 51. A. Grünwald, 53. Felipe Pires - 90.+ Reginiussen, rozhodoval: Bastien (Fr.)

AEK Larnaka (Cyp.) - FC Slovan Liberec (ČR) 0:1 (0:1)
Gól: 29. Coufal, ČK: 65. Ortiz (Larnaka) po druhej ŽK, rozhodoval: Buquet (Fr.)
Martin Dúbravka odchytal celý zápas, Igor Súkenník hral od 70. min, Filip Lesniak (všetci Liberec) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Panathinaikos Atény - Bröndby Kodaň 3:0 (1:0)
Góly: 45.+2 a 82. Berg, 54. Ledesma (z 11 m), ČK: 33. Crone po 2. ŽK, 50. Ronnow (obaja Bröndby)

Basaksehir Istanbul - Šachtar Doneck 1:2 (0:2)
Góly: 56. Belözoglu (z 11 m) - 24. Cikalleši (vlastný), 41. Kovalenko

Lokomotiva Záhreb - KRC Genk 2:2 (0:1)
Góly: 52. Marič (z 11 m), 59. Fiolič - 35. Bailey (z 11 m), 47. Samata

Astra Giurgiu - West Ham United 1:1 (0:1)
Góly: 83. Alibec - 45. Noble (z 11 m)

KAA Gent - Škëndija Tetovo 2:1 (1:1)
Góly: 45.+2 Matton, 90.+2 Coulibaly - 9. Ibraimi

Sassuolo Calcio - Crvena Zvezda Belehrad 3:0 (2:0)