Anglická reprezentačná jednotka v City skončila: Guardiola posiela Harta do...

Joe Hart (vpravo)
Joe Hart (vpravo)

LONDÝN - Kariéra anglického futbalového reprezentanta Joea Harta bude údajne pokračovať v Sunderlande. Tréner David Moyes potrebuje náhradu za zranenú brankársku jednotku Vita Mannoneho a Hart, ktorý je v Manchestri City odsunutý len do pozície náhradníka, by hosťovanie privítal. Informovalo o tom sobotňajšie vydanie denníka Daily Mail.

Kouč MCFC Pep Guardiola sa v piatok jasne vyjadril, že jeho preferovaným gólmanom bude Claudio Bravo. Čilského reprezentanta získali "Citizens" v priebehu týždňa z FC Barcelona za 18,2 milióna eur. Hart, Argentínčan Willy Caballero a mladík Angus Gunn sa popasujú o post náhradníka. "V pozícii štvrtého brankára nechce byť ani jeden z nich. My rešpektujeme ich kontrakty a vzniknutú situáciu. Ak zostanú Joe, Willy i Angus, vymyslíme vhodný typ rotácie na lavičke," povedal Guardiola.

Harta chcel na hosťovanie už Everton, ale problémom je brankárov ročný plat 8 miliónov eur. Podľa Daily Mail je vedenie City tentoraz ochotné platiť časť jeho zárobku. Prestupové obdobie v Anglicku sa končí 31. augusta.


Tagy: Pep Guardiola Joe Hart Sunderland AFC Manchester City

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA