VIDEO Juventus si vezie z Ríma výhru, Kucka dostal červenú pri porážke v Neapole

Sami Khedira v objatí Paula Dybalu a Daniho AlvesaSami Khedira v objatí Paula Dybalu a Daniho Alvesa Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v 2. kole talianskej Serie A na pôde Lazia Rím 1:0. O zisku troch bodov pre úradujúceho majstra rozhodol na Stadio Olimpico nemecký stredopoliar Sami Khedira.

V súboji dvoch slovenských reprezentantov zvíťazil Neapol Mareka Hamšíka nad AC Milánom Juraja Kucku 4:2. "Partenopei" viedli po prvom polčase 2:0 - oba zásahy dosiahol poľský reprezentant Arkadiusz Milik. Milánčania sa však nevzdali a po góloch M'Bayeho Nianga a Susa vyrovnali.

V 74. min rozhodol o triumfe Neapola José Callejón. O minútu oslabil svoj tím Kucka, ktorý sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska. Milánčania napokon dohrávali iba deviati, keď v závere rozhodca vylúčil aj strelca prvého gólu "rossoneri" Nianga. Výsledkovú definitívu dal v nadstavenom čase "vlastencom" Alessio Romagnoli. Hamšík odohral celý zápas.

2. kolo talianskej Serie A - sumár:

SSC Neapol - AC Miláno 4:2 (2:0)
Góly: 18. a 33. Milik, 74. Callejon, 90+3. Romagnoli (vlastný) - 51. Niang, 55. Suso, ČK: 76. KUCKA, 88. Niang (obaja AC)
/Hamšík odohral za domácich celý zápas - Kucka hral do 76. minúty, keď dostal ČK/

Lazio Rím - Juventus Turín 0:1 (0:0)
Gól: 66. Khedira, 20.000 divákov

Viac o téme: Lazio Rím SSC Neapol Juventus Turín AC Miláno Juraj Kucka
  • Zdroj: TASR, SITA