Cibulková zvládla úlohu favoritky: V druhom kole bude jedinou slovenskou nádejou

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

NEW YORK - Dominika Cibulková sa ako jediná zo šestice slovenských tenistov prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V 1. kole si ako nasadená dvanástka poradila s Poľkou Magdou Linetteovou hladko 6:2, 6:3.

Jej ďalšou súperkou bude v stredu víťazka duelu medzi domácou Američankou Danielle Collinsovou a Ruskou Jevgenijou Rodinovou. Doterajším maximom Cibulkovej v New Yorku je štvrťfinále z roku 2010, vlani postúpila do 3. kola.

Slovenskej jednotke vyšiel úvod prvého vzájomného zápasu proti Linetteovej, keď vo štvrtom geme prelomila podanie súperky a po potvrdení brejku si vybudovala náskok 4:1. V šiestej hre síce nevyužila štyri brejkbaly, no prvý set už dotiahla do úspešného konca. Cibulková bola na dvorci agresívnejšia, robila menej nevynútených chýb. Na začiatku druhého dejstva síce stratila podanie, potom však získala štyri gemy v rade a s prehľadom potvrdila úlohu favoritky.

Cibulková bola po úspešnom vstupe do turnaja spokojná. "Som rada, že som v 2. kole. Pred začiatkom duelu som bola nervózna, prvé kolá na grandslamových turnajoch totiž nikdy nie sú jednoduché. Aj môj manžel v hľadisku bol určite nervózny, no on to nedáva najavo. Pred štartom US Open som tvrdo makala a teší ma, že dnes som predviedla dobrý tenis. Hrala som agresívne, chodila som si po údery, čo bol kľúč k úspešnému výsledku," povedala Cibulková v prvom interview priamo na kurte.