Otec Wozniackej nepotešil fanúšikov: Naznačil koniec bývalej tenisovej jednotky

Caroline Wozniacka
Caroline Wozniacka

NEW YORK - Kariéra dánskej niekdajšej jednotky svetového rebríčka WTA tenistiek vo dvojhre Caroline Wozniackej možno nepresiahne za túto sezónu.

"Neviem, či odohrá zvyšok roka a či tomu dá ešte jeden. Zatiaľ nepadlo definitívne rozhodnutie, ale jej aktívna činnosť nepotrvá dlho. Odhodlá sa na ďalší krok, už sa pozerá vpred. Športu treba odovzdávať sto percent a človeka to môže vyčerpať, ak to trvá nad mieru. Súhlasím s tým, že by mala skončiť svieža a odštartovať čosi nové. Hovoríme o týchto veciach, obaja sme dospelí ľudia. Keď padne verdikt, bude to ten správny," povedal hráčkin otec a zároveň kouč Piotr Wozniacki pre Ekstrabladet.


"Nikdy neviete. Uvidíme," citoval v tejto súvislosti samotnú Wozniacku portál Tennis World. Dánka s poľskými koreňmi už je v semifinále newyorských grandslamových US Open, vo štvrtok v ňom vyzve Nemku Angelique Kerberovú. Vo Flushing Meadows si zahrala o titul v rokoch 2009 a 2014. 

Dvadsaťšesťročná rodáčka z Odense Wozniacka je držiteľkou 23 singlových trofejí z hlavnej profesionálnej úrovne, na ďalšiu čaká od vlaňajšieho marcového Kuala Lumpuru. V renkingu momentálne figuruje až na 76. priečke. v pondelok sa vráti minimálne do Top 30. 


Tagy: Caroline Wozniacka

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA