VIDEO Muž gólových debutov opäť úradoval: Rashford sa proti Nórom blysol hetrikom

Marcus Rashford v súboji o loptuMarcus Rashford v súboji o loptu Zdroj: SITA

COLCHESTER - Futbalisti Dánska a Portugalska postúpili na majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov, ktoré sa budú hrať budúci rok v Poľsku. Udalosťou utorňajších kvalifikačných duelov bol aj hetrik Angličana Marcusa Rashforda z Manchestru United, ktorý prispel v jeho debute za 21-ku k triumfu 6:1 nad Nórmi v Colchestri. Len 18-ročný mladík gólom okorenil už jeho štvrtý debut.

Rashford sa presadil v 29., 66. a 72. minúte, pričom tretí gól strelil z penalty. "Celý tím tvrdo pracoval celých 90 minút. Dosiahli sme to, čo sme si zaslúžili. Takže som veľmi šťastný," citoval autora hetriku web národnej asociácie. Rashford sa najprv 25. februára tohto roku až dvakrát zapísal do streleckej listiny v jeho prvom zápase za prvý tím "červených diablov" v Európskej lige UEFA na Old Trafford proti dánskemu Midtjyllandu (5:1). V Premier League tiež zaznamenal dva góly v jeho prvom štarte, keď 28. februára na Old Trafford prispel k triumfu 3:2 nad Arsenalom Londýn.

Hoci za 21-ku nastúpil prvýkrát až v utorok, v anglickom A-tíme už má na konte tri zápasy a práve v jeho prvom 27. mája pomohol gólom k výhre nad Austráliou 2:1. V Anglicku zaujalo rozhodnutie nového reprezentačného trénera Sama Allardyceho nenominovať Rashforda na prvý kvalifikačný zápas MS 2018. Preto talentovaný krídelník chýbal v nedeľu 4. septembra v Trnave, kde v F-skupine vyhrali Angličania nad Slovákmi 1:0.

Anglicko - Nórsko 6:1 (2:0)
Góly: 29., 66. a 72. Rashford (tretí z pok. kopu), 38. Chalobah, 64. Loftus-Cheek, 86. Baker - 68. Zahid

Viac o téme: Anglicko Nórsko Marcus Rashford