Mimoriadne dramatická semifinálová dvojhra má víťazku: Kužmová zabojuje o juniorský titul

Viktória KužmováViktória Kužmová Zdroj: FOTO TASR - Martin Baumann

NEW YORK - Slovenská tenistka Viktória Kužmová si na US Open zahrá o juniorský grandslamový titul v singli. V mimoriadne dramatickej semifinálovej dvojhre zdolala ôsmu nasadenú Američanku Sofiu Keninovú za 2:37 h v troch setoch 6:7 (2), 7:5, 7:6 (3) a vo finále narazí na ďalšiu domácu hráčku Kaylu Dayovú.

Kužmová v prvom sete duelu s Keninovou prehrávala už 2:5, no dejstvo napokon dospelo do tajbrejku, v ktorom talentovaná Slovenka ťahala za kratší koniec. Vyrovnaný priebeh pokračoval aj v druhom sete. V ňom Kužmová ukradla súperke podanie v ôsmom geme, dostala sa do výhody a prvý setbal napokon premenila na 7:5.

Dlhé a vyrovnané výmeny pokračovali aj v treťom dejstve. Zápas preto rozhodol druhý tajbrejk - v ňom Slovenka štyrikrát prelomila podanie Keninovej a druhý mečbal premenila na celkový triumf.