VIDEO Hamšík prekonal už aj legendárneho Maradonu: Ani vo sne by mi to nenapadlo

Marek Hamšík Marek Hamšík Zdroj: sscnapoli.it

PALERMO - Sobotňajší zápas 3. kola Serie A medzi US Palermo a SSC Neapol (0:3) sa veľkými písmenami zapísal do kariéry slovenského futbalistu Mareka Hamšíka. Gól, ktorým reprezentačný stredopoliar v 47. minúte nasmeroval hostí k triumfu, bol už jeho 82. ligový v drese Neapola a vďaka nemu sa v historických tabuľkách SSC dostal na tretie miesto pred legendárneho Diega Maradonu. Slávny Argentínčan nastrieľal v modrom drese v najvyššej talianskej súťaži 81 gólov.

"Je to krásne! Som veľmi rád, že som sa dostal pred takého velikána, akým bol Diego. Ani vo sne by mi nenapadlo, že ako stredopoliar budem mať na konte viac gólov ako legenda Neapola. V tejto chvíľke je ale najdôležitejšie to, že sme v Palerme získali tri body," uviedol Hamšík pre svoju oficiálnu webstránku. Klubový strelecký rekord drží Attila Sallustro, ktorý v Serii A dal 106 gólov, druhý je Antinio Vojak (102).

Dvadsaťdeväťročný slovenský reprezentant odohral v sobotu celý zápas a patril k najlepším hráčom na ihrisku. Krátko po zmene strán strelil prvý gól hostí, keď si ukážkovo nabehol do šestnástky a pohotovou strelou prekonal brankára. Ďalšie dva presné zásahy SSC pridal Jose Callejon. "Dominovali sme už v prvom polčase, no chýbali góly. Tie prišli po zmene strán a zaslúžene sme vyhrali," dodal Hamšík.

Ten sa môže stať už v utorok v stretnutí Ligy majstrov v Kyjeve stovkárom. Aktuálne má na konte 99 gólov v súťažných dueloch v drese Neapola, viac nastrieľali iba Maradona (115), Sallustro (108), Edinson Cavani (104) a Vojak (103).

Viac o téme: Diego Maradona Marek Hamšík SSC Neapol