Kouč nebol z Hartovho debutu nadšený: Tieto slová to len potvrdzujú

Joe HartJoe Hart Zdroj: SITA

BERGAMO - Brankár anglickej futbalovej reprezentácie a kmeňový hráč Manchestru City Joe Hart nebude v dobrom spomínať na svoj debut v drese talianskeho FC Turín, jeho mužstvo podľahlo 1:2 na pôde Atalanty Bergamo v nedeľňajšom stretnutí 3. kola tamojšej najvyššej súťaže Serie A.

Turínčania viedli v Bergame od 54. min zásluhou Falquého, už o dve minúty však Hart ponúkol vyrovnávajúci gól Masiellovi: zle zareagoval po rohovom kope a loptu posunul na zadnú žrď k tomuto talianskemu zadákovi.

"Mohol to urobiť aj lepšie," povedal po dueli tréner FC Turín Siniša Mihajlovič, ktorý dopozeral stretnutie na tribúne pre kopnutie do fľaše. V nervóznom zápase arbiter vykázal aj kouča Atalanty Gian Piera Gasperiniho pre protesty. Desať minút pred koncom rozhodol o víťazstve Atalanty Kessié, ktorý bez problémov premenil pokutový kop. Hart sa vyznamenal len raz - práve po strele Kessiého v prvom polčase. Atalanta aj FC Turín majú po troch kolách po tri body.

Dvadsaťdeväťročný Hart sa v nedeľu stal prvým anglickým gólmanom, ktorý nastúpil v Serie A od jej vzniku v roku 1929. V FC Turín je na hosťovaní do konca aktuálnej sezóny.

Viac o téme: Joe Hart FC Turín