Neskutočné hokejové sólo z KHL vo VIDEU: Potupná prehra? Jeho jediný gól obletel svet

Obranca Jugry Chanty-Mansijsk Vitalij Šulakov strelil nádherný gólObranca Jugry Chanty-Mansijsk Vitalij Šulakov strelil nádherný gól

CHANTY-MANSIJSK - Jediný gól svojho tímu pri potupnej prehre, ale zároveň skutočne parádny. Obranca Jugry Chanty-Mansijsk v KHL Vitalij Šulakov predviedol takú parádičku, ako sa len tak nevidí. V 26. minúte zápasu so Sibirom Novosibirsk znížil na 1:2 a radosť so spoluhráčmi bola zaslúžená.

S výsledkom sa dalo ešte spraviť skutočne veľa, no to by o necelú minútu nesmel jeho tím inkasovať tretí gól a následne ďalšie štyri. Sibir tak v zápase dal sedem gólov, Jugra jediný, ale práve ten obletel Rusko a Európu.

V druhej tretine 33-ročný obranca, ktorý hrá v rôznych kluboch KHL siedmu sezónu, predviedol nádherné sólo a zakončil ho neuveriteľným trikom. Najskôr prevzal puk vo vlastnom pásme, nepochopiteľne dostal obrovsky veľa priestoru, spoluhráči ho strážili a nechali, aby si upratal puk, následne sa vybral dopredu. V strednom pásme mu nik nezavadzal, perfektne sa uvoľnil aj v útočnom pásme a prešiel cez súperových obrancov až pred brankára. Síce prichádzal z ľavej strany, ale pukom si gólmana nádherne obhodil a skóroval tak, že ani český brankár Salák netušil, ako sa mu to podarilo. Jednoducho nádherná akcia, ktorá ašpiruje do gólovej hitparády mesiaca v ruskej nadnárodnej lige.

Viac o téme: Jugra Chanty-Mansijsk Vitalij Šulakov
  • Zdroj: športky