FIFA začala vyšetrovať zápas Slovenska s Anglickom: Za všetko môžu tieto slová!

Ján ĎuricaJán Ďurica Zdroj: TASR

TRNAVA - Nedávna tesná prehra Slovenska s Anglickom má dohru! Na štadióne v trnavskej City Arene odohrali slovenskí reprezentanti s výberom Albionu prvý kvalifikačný duel o postup na majstrovstvá sveta v Rusku 2018. Zverenci Jána Kozáka prehrali najtesnejším výsledkom 0:1. Ján Ďurica si po zápase otvoril ústa na rozhodcu a povedal niečo, čo začala vyšetrovať aj FIFA.

Slovenskí reprezentanti hrali s Anglickom vyrovnanú partiu presne do 57. minúty, keď Martin Škrtel dostal červenú kartu (po druhej žltej karte) po zákroku na Harryho Kana. Slovenský kapitán mu v súboji pristúpil nohu. Od toho momentu museli zverenci Jána Kozáka odolávať obrovskému tlaku, čo sa im aj darilo. Keď už fanúšikovia videli na svetelnej tabuli 95. minútu, mysleli si, že futbalisti uhrajú s Albionom cennú remízu.

Avšak krutý úder prišiel práve v posledných sekundách predĺženia, keď obranu a brankára Kozáčika prestrelil Adam Lallana. Slovenských reprezentantov to doslova položilo na kolená. Svoje rozhorčenie po zápase vyjadril najmä Ján Ďurica. "Myslím si, že rozhodca čakal, kedy Škrtel urobí nejaký faul. Zo skupiny je len jedna priama miestenka na majstrovstvá, tak prečo by tam malo ísť práve Slovensko, keď je v nej aj Anglicko? Samozrejme, všetci budú vždy preferovať silnejšie mužstvo. Rozhodca presne vedel, ako to má urobiť," zlostil sa 34-ročný zadák tureckého Trabzonsporu.

Práve tieto slová zachytila aj FIFA, ktorá začala vyšetrovať úvodný kvalifikačný duel Slovákov o postup na majstrovstvá sveta 2018 pre možné ovplyvňovanie zápasu. Pre Daily Mail to potvrdil aj hovorca FIFA: "Teraz môžeme potvrdiť len to, že začalo predbežné vyšetrovanie v súvislosti so spomínaným incidentom."

Organizácia už kontaktovala aj Slovenský futbalový zväz (SFZ) a požiadala Ďuricu, aby vysvetlil svoj komentár po zápase. Ale je viac než pravdepodobné, že sa obranca nevyhne disciplinárnemu konaniu.

Viac o téme: FIFA Ján Ďurica Anglicko Slovensko Kvalifikácia MS 2018
  • Zdroj: športky