VIDEO Bystrica si z Nových Zámkov spravila trhací kalendár, dráma v Trenčíne

Popradčan Štefan Fabian (vpravo) a Trenčan Radek Dlouhý počas pästného súbojaPopradčan Štefan Fabian (vpravo) a Trenčan Radek Dlouhý počas pästného súboja Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

NOVÉ ZÁMKY- Hráči Banskej Bystrice si schuti zastrieľali v piatkovom zápase 6. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 na ľade Nových Zámkov a pripísali si vysoké víťazstvo 9:2. Banská Bystrica je po piatku tretia, Nové Zámky klesli na 6. pozíciu.

Martinu stačil na tri body jediný gól

Chudobným víťazstvom 1:0 sa skončil piatkový duel 6. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 medzi MHC Mountfield Martin a nováčikom najvyššej domácej súťaže MHk 32 Liptovský Mikuláš. Jediný gól stretnutia dosiahol v 25. min mladý útočník Matej Dírer, ktorý z krídla prekonal striedajúceho brankára Adam Nagya. Martinčania si pripísali tretí tohtosezónny triumf, Liptáci majú na svojom konte už štyri prehry zo šiestich duelov.

MHC Mountfield Martin - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 25. Dírer (Surovka)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Husár - Bednár, Gavalier, 1955 divákov

Zostavy:
Martin: Corbeil - M. Fabian, J. Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, Salija, M. Leško, Rusina - P. Koyš, Heizer, V. Bílek - D. Rzavský, Galamboš, Pokrivčák - Dírer, Surovka, Dokšin - Poliaček, Jurášek, Ambroz
Liptovský Mikuláš: Križan (20. A. Nagy) - Mezovský, Bobček, Stehlík, T. Nádašdi, M. Šiška, M. Moravčík, Kadura, Kadlubiak - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - J. Faith, M. Sukeľ, Kriška - A. Laco, Piatka, A. Lištiak - Brezniak, Kabáč, Števuliak

Bystrica dala v Nových Zámkoch deväť gólov

Súboj tabuľkových susedov odštartovali odvážnejšie hostia, no prvú vážnejšiu šancu si vypracovala Kytnárova formácia - tiesnený Hvila však nedokázal zakončiť. To bolo zo strany domácich na niekoľko minút všetko. V 7. minúte odštartoval gólovú kanonádu hosťujúci Wishart, keď sa presadil po vyhranom buly strelou od modrej čiary. O dve minúty neskôr dostali domáci príležitosť hrať prvú presilovku v zápase, avšak neúspešne, hoci najmä Saarinenova šanca volala po góle. Čo sa nepodarilo domácim, vyšlo hosťom - pri ich presilovej hre sa zle pozične postavil Cardwell a Surový príklepom nedal Šimkovi šancu. O niekoľko okamihov neskôr mohol napraviť svoje zaváhanie Cardwell, no zoči-voči Bacashihuovi neuspel. Netrvalo dlho a presadil sa hosťujúci Matuškin, ktorý potvrdil pozíciu najlepšie strieľajúceho obrancu v lige a vyhnal Šimka z brány domácich. Toho nahradil Borároš, no ani jemu sa nepodarilo zastaviť bystrickú lavínu a tri minúty pred koncom tretiny ho prekonal Truchno.

V druhej tretine dostali príležitosť ako prví hrať presilovku domáci. Rozohrali ju dobre, Sandgren našiel od modrej Kytnára a ten pohotovo z ostrého uhla prekonal gólmana hostí. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, z následného protiútoku udrel Hickmott. V 25. minúte sa do domácej bránky vrátil Šimko, no bystrická kanonáda neutíchla. "Barani" sa v krátkom slede presadili ešte dvakrát – svoje druhé presné zásahy v stretnutí pridali Hickmott a Truchno. V polovici stretnutia sa síce presadil vo vlastnom oslabení domáci kapitán Michal Hudec, to bolo však zo strany domácich na dlhé minúty všetko. V 32. minúte vsietil z presilovej hry ôsmy zásah Buc. V druhej časti hry padol ešte jeden gól a opäť do Šimkovej bránky - tesne po skončení oslabenia inkasovali domáci z hokejky obrancu Maioneho.

V záverečnom dejstve mali hostia spod Urpína niekoľko možností na dosiahnutie 'desiatky', no aj vďaka niekoľkým Šimkovým pohotovým zákrokom sa im to nepodarilo. V úplnom závere mal dobrú šancu skorigovať stav domáci Hegyi, no ani on neuspel.

HC Nové Zámky - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:9 (0:4, 2:5, 0:0)
Góly: 25. L. Hvila (Sandgren, Kytnár), 30. Michal Hudec (Fábry) - 7. Wishart (Tamaši, Ferleťák), 12. T. Surový (Hickmott, Maione), 15. Matuškin (Buc, V. Mihálik), 17. Truchno (Bortňák, V. Mihálik), 25. Hickmott (Buc), 27. Hickmott (Maione, Matuškin), 28. Truchno (I. Ďatelinka, Bezúch), 32. Buc (Hickmott, Matuškin), 36. Maione (T. Surový, Buc)
Vylúčení: 9:3 na 2 min, navyše Petr Šindl 10 min za napadnutie zozadu a Konsta Mäkinen (obaja Nové Zámky) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:4, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - M. Orolin, Synek, 1792 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Marek Šimko (15. Borároš, 25. Marek Šimko) - Cardwell, Mäkinen, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Ďurčo, Štindl, Maier, Sucharda - Saarinen, Brabenec, Semorád - R. Lelkeš, Michal Hudec, Fábry - L. Hvila, Kytnár, Paulovič - Hegyi, Dubec
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ťavoda - Buc, T. Surový, Hickmott - Bezúch, Bortňák, Truchno - Andrisík, M. Češík, Matoušek - Róth, Tamáši, Ferleťák - P. Valent

Zagrapan vystrieľal Popradu na ľade Trenčína dva body

Dva góly Mareka Zagrapana priniesli hokejistom Popradu zisk dvoch bodov na trenčianskom ľade. Tým prvým poslal 29-ročný center "kamzíkov" do vedenia 1:0 v poslednej minúte prvej tretiny. Dlho sa zdalo, že to bude "trojbodový" presný zásah, no 58 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal Matúš Holenda a pre "vojakov" zariadil bod. Zagrapan rozhodol o triumfe Popradu v 62. min, keď rovnako ako v riadnom hracom čase skóroval opäť v početnej výhode. Popradčania sú aj po piatku deviaty, na poslednú Žilinu majú náskok dvoch bodov. Trenčín sa stále drží v hornej polovici tabuľky, s deviatimi bodmi je štvrtý.

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 60. Holenda (Tybor, J. Gašparovič) - 20. Zagrapan (Lapšanský, J. Brejčák), 62. Zagrapan (Cutting)
Vylúčení: 10:10 na 2 min, navyše R. Dlouhý - J. Brejčák a Š. Fabian (všetci 10 min za bitku), presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík, Fridrich - Gegáň, Tvrdoň, 1987 divákov

Zostavy:
Trenčín: Chábera - L. Kozák, Drgoň, Holenda, M. Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák - Marcel Hossa, R. Dlouhý, Őlvecký - J. Gašparovič, Kalináč, Tybor - Sojčík, Veilleux, L. Novák - D. Novák, Švec, Michal Hlinka
Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Dinda, Kurali, Cutting, J. Brejčák, Pokovič, Krempaský, D. Šterbák - Matej Paločko, Zagrapan, Kroták - J. Tibenský, Mlynarovič, Lapšanský - Lichanec, Troliga, D. Bondra - Müller, Ježek, Výhonský

Košice zvíťazili vo Zvolene

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom stretnutí na ľade HKM Zvolen 6:3. Oceliari viedli pod Pustým hradom 2:0, no domácim sa podarilo otočiť na 3:2. To však bolo z ich strany všetko a Košičania pridali ešte štyri góly. Víťazný presný zásah zaznamenal v 36. min Juraj Milý, ktorý v oslabení vyhadzoval puk k domácemu gólmanovi. Roman Petrík si ho chcel spracovať a rozohrať, no na prekvapenie všetkých skončil v jeho bránke. Košice si v siedmom tohtosezónnom ligovom stretnutí pripísali šiesty triumf a sú na čele tabuľky Tipsport ligy.

HKM Zvolen - HC Košice 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Góly: 14. Misinev (Klhůfek), 31. P. Zuzin (Klhůfek, Šimíček), 33. P. Zuzin (Kňazev, Valenta) - 2. M. Bartánus (Hričina, Boltun), 12. P. Bartoš (Spilar, Vašíček), 34. L. Nagy (Spilar, Suja), 36. J. Milý (Tibor Varga, E. Šedivý), 46. M. Bartánus (R. Hruška, Šmach), 60. Suja (Spilar, L. Nagy)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Müllner, P. Stano - Výleta, Kollár, 1020 divákov

Zostavy:
Zvolen: R. Petrík - Andersons, Demiters, M. Ivan, Valenta, Habšuda, Dubeň, Hataš, F. Fekiač - Šimíček, P. Zuzin, Obdržálek, Misinev, B. Mráz, Klhůfek - Žilka, S. Petráš, Martin Ďaloga - Kňazev, Řezáč, Kelemen
Košice: Habal - Deyl, M. Dudáš, Vašíček, Šmach, E. Šedivý, Michalčin - L. Nagy, Suja, Spilar - M. Bartánus, Boltun, Hričina - Tibor Varga, J. Milý, Šoltés - P. Bartoš, R. Hruška, T. Klíma

Žilina zdolala majstrovskú Nitru

Hráči majstrovskej Nitry po piatku zaostávajú v tabuľke Tipsport ligy 2016/2017 za Košicami už o tri body. Mužstvo spod Zobora totiž v súboji 6. kola TL získalo na ľade Žiliny iba bod za prehru 2:3 po predĺžení. Skóre duelu síce otvoril už v 4. min hosťujúci Radoslav Macík, ale Žilina zásluhou presných zásahov Rastislava Konečného a Tomáša Sýkoru ešte v prvej tretine otočila. V 24. min potom vyrovnal Henrich Ručkay, no na ďalší gól si diváci pod Dubňom museli počkať až do predĺženia. V ňom druhý bod pre Žilinu zariadil Marek Hovorka. "Vlci" si v piatok pripísali len druhé tohtosezónne víťazstvo a stále sú v ligovej tabuľke na desiatom mieste.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 3:2 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0
Góly: 6. R. Konečný (Drábek, Holovič), 20. T. Sýkora, 62. Marek Hovorka - 4. Macík (Marek Slovák), 24. H. Ručkay (M. Krištof, Mezei)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše Lukáš Kríž (Žilina) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: T. Orolin - Jobbágy, Bogdaň, 516 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek - D. Rehák, Kříž, Cerenok, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Gutwald - Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, T. Sýkora - Stupka, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, Ondruš, Rogoň
Nitra: Michal Valent - Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Pupák, M. Versteeg, F. Kuzma, P. König - Macík, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka - D. König, Piačka, Chalupa

Viac o téme: HK Poprad HK Dukla Trenčín HC Nové Zámky HC '05 iClinic Banská Bystrica