VIDEO Trenčín v šlágri tesne zdolal Slovan. Žilina víťazne, prišla však o Pečovského

Jakub Paur z AS TrenčínJakub Paur z AS Trenčín Zdroj: SITA

TRENČÍN - V sobotňajšom šlágri 10. kola Fortuna ligy 2016/2017 zvíťazili futbalisti úradujúceho šampióna AS Trenčín nad vicemajstrom uplynulej sezóny ŠK Slovan Bratislava 2:1. Rozhodujúci gól strelil v 60. minúte Jakub Paur.

Po opatrnom začiatku sa ako prví osmelili domáci. V 11. min poslal prízemný center z ľavého krídla do pokutového územia Paur, ktorý si na jedenástke spracoval loptu a hoci na trikrát, ale predsa ju prepasíroval za chrbát bezmocného Muchu. Už o dve minúty mohlo byť vyrovnané. V podobnej situácii sa ocitol Schet po parádnej Rigovej prihrávke. Sám pred Šemrincom však iba nastrelil vybiehajúceho brankára. O desať minút mal druhý gól na kopačke Kalu. Jeho technická strela z hranice veľkého vápna letela tesne nad Muchovu bránu. Trenčania boli v úvodnom dejstve aktívnejším tímom. Loptu držali prevažne vo svojej moci, ale nemohli zabúdať na nebezpečné protiútoky Slovana. Jeden taký sa hosťom vydaril v 29. min. Po chybe v zadných radoch vletel do pokutového územia de Kamps a strelou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal. V 36. min sa na ľavom krídle uvoľnil Kalu. Poslal prudký center do päťky, kde sa ho Bala snažil vkĺzačkou zužitkovať na gól. Diváci už dvíhali ruky nad hlavy, ale nigérijský stredopoliar netrafil priestor brány.

Trenčania sa po prestávke tlačili pred súperovu bránu, hostia sa snažili využívať rýchle prečíslenia. Jedno také sa im vydarilo v 56. min. Soumah našiel nabiehajúceho Cavriča, ten sa však dostal z uhla a v ťažkej pozícii nedokázal trafiť priestor brány. Trenčianskym hrdinom sa mohol po hodine hry stať mladučký Halgoš, keď jeho skackajúca strela z 22 m poriadne natiahla Muchu. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo o minútu Paurovi. Nabehol si na centrovanú loptu a strelou k žrdi poslal Trenčín do vedenia aj druhý raz. V 71. min mohol gólovú poistku majstra pridať Kalu. Na dôkladné hlavičkové zakončenie však nedostal od obrany súpera dostatok priestoru. Následná strela zvnútra šestnástky v jeho podaní bola nepresná. Desať minút pred záverečným hvizdom ideálne našiel Kalu Lawrenca, no ten nedokázal zakončiť dostatočne razantne.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 10. kolo - sobota:

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)
Góly: 11. Janga, 60. Paur - 29. De Kamps, ŽK: 90. Šemrinec - 17. Saláta, rozhodovali: Sedlák - Balko, E. Weiss, 2850 divákov

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - M. Šulek (75. Udeh), Kleščík, Skovajsa, Lawrence - Reuben Gabriel - Kalu, Paur (69. Ket), Halgoš, Aliko Bala (46. Kvocera) - Janga
Slovan Bratislava: J. Mucha - Ligeon, Saláta, Vernon De Marco Morlacchi, Sekulič (40. Burnet) - Rigo (73. F. Oršula), De Kamps - Schet, Soumah, Cléber (61. F. Kubík) - Čavrič

Martin Ševela, tréner Trenčína: "S výsledkom sme spokojní. Zápas mal svoj náboj a motivácia bola na mieste. Snažili sme sa ísť do prvého gólu, čo sa nám aj podarilo. Po ňom prišlo k strate koncentrácie. Nevyvarovali sme sa zbytočných chýb. Po prestávke sme sa snažili streliť druhý gól. Z nášho pohľadu som rád, že dostali príležitosť mladí hráči. Oni samotní sa presvedčili, že sa môžu rovnať s takým kvalitným súperom ako je Slovan."

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Chceli sme dosiahnuť lepší výsledok. Nezvládli sme dôležité okamihy. Keď nestrelíme góly, nemôžeme vyhrať. Góly sme dostali po našich chybách. Som však rád, že chalani ukázali charakter. Niektorí hráči zahrali solídne. Musíme pokračovať v našej práci. Tri zápasy sme si vypracovali veľa šancí, ale nedokážeme byť efektívni."

Michalovce doma zdolali Myjavu

Hráči MFK Zemplín Michalovce zvíťazili nad Spartakom Myjava 3:2. Zemplínčania už v 22. min viedli 2:0 gólmi Dávida Škutku a Olivera Podhorina. Za hostí ešte v prvom polčase skorigoval Ivan Ostojič a v 84. min vyrovnal na 2:2 striedajúci Peter Sládek. Rozhodnutie a tri body pre domácich zariadil v nadstavenom čase druhého polčasu skúsený Igor Žofčák. Michalovčania sú po sobote na 7. mieste fortunaligovej tabuľky so ziskom 14 bodov, Myjava je so sedemnástimi bodmi štvrtá.

MFK Zemplín Michalovce - Spartak Myjava 3:2 (2:1)
Góly: 15. Škutka, 22. Podhorin, 90.+ I. Žofčák - 33. Ostojič, 83. P. Sládek, ŽK: 27. Ivan Kotora - 26. Kukoľ, 72. Machovec, rozhodovali: Vnuk - Brendza, Roszbeck

Zostavy:
Michalovce: Kira - Koscelník, Chukwuebuka Lazarus, Podhorin, Sipľak - Kristi Qose - I. Žofčák, S. Danko, Mensah (37. Kunca), Ivan Kotora (57. T. Sedlák) - Škutka (88. Kushta)
Myjava: Matúš Hruška - Kukoľ, Ostojič, P. Pavlík, Machovec - T. Kóňa, Marček (83. Holiš) - Brigant (67. Pekár), Bílovský, Mehremič (68. P. Sládek) - Ľ. Kolár

Podbrezová si doma poradila s Ružomberkom

Futbalisti Podbrezovej potvrdili veľmi dobrú formu v úvode Fortuna ligy a v sobotňajšom súboji doma zdolali MFK Ružomberok 3:1. V prvom polčase sa do listiny strelcov zapísal iba domáci Pablo Joaquin Podio, po zmene stán sa k nemu pridali aj kluboví spoluhráči Matej Kochan a Patrik Vajda. V 90. min za hostí skorigoval Miloš Lačný. Podbrezová je po sobote naďalej druhá, no pred tretím Ružomberkom už má náskok piatich bodov.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Ružomberok 3:1 (1:0)
Góly: 32. Podio, 48. M. Kochan, 58. P. Vajda - 90. Lačný, ŽK: 41. J. Kostelný, 56. P. Vajda, 66. M. Turňa, 89. K. Kuzma - 31. Kupec, 50. J. Mareš, 63. Kolčák, rozhodovali: I. Kružliak - Mókoš, Žákech

Zostavy:
Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, J. Kostelný, Djordjevič - P. Vajda, Podio - P. Šafranko (86. L. Migaľa), M. Kochan (79. K. Kuzma), Breznaník (72. Peševski) - Opoku Bernadina
Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec (46. Martin Nagy) - E. Daniel, Kolčák, Chrien, Gál-Andrezly - Ďubek (86. M. Faško) - J. Mareš (59. Lačný)

Prvé tohtosezónne ligové víťazstvo Dunajskej Stredy

Hráči Dunajskej Stredy si pripísali prvé víťazstvo v tohtosezónnej edícii futbalovej Fortuna ligy, keď v sobotňajšom súboji zvíťazili v Prešove nad Tatranom hladko 3:0. Domáci sa mohli ujať vedenia v 23. min, ale Dávid Leško nepremenil pokutový kop. Hostia jeho zaváhanie potrestali v 44. min, keď otvoril skóre zápasu Peter Štepanovský. Dunajská Streda pridala druhý presný zásah hneď po zmene strán - v 47. min sa do streleckej listiny zapísal Noé Kwin. Záverečnú podobu výsledku dal v 68. min Ákos Szarka.

Zverenci Krisztiána Németha sa odlepili z dna fortunaligovej tabuľky, na ktorom aktuálne figuruje ich sobotňajší súper - nováčik najvyššej domácej futbalovej súťaže.

1. FC Tatran Prešov - DAC 1904 Dunajská Streda 0:3 (0:1)
Góly: 44. Štepanovský, 47. Kwin, 68. Szarka, ŽK: 30. Kwin, 77. Štepanovský (obaja Dunajská Streda), rozhodovali: Vlk - Tomčík, Barenčík, 1390 divákov

Zostavy:
Prešov: Talian - J. Bartek (52. D. Keresteš), P. Jacko, Micherda, M. Petko - Bujnak, Dzurík, D. Leško (67. R. Kačala), Ashiru - Hector Tubonemi, J. Rolinc (54. P. Katona)
Dunajská Streda: Tofiloski - Kwin, Ľ. Michalík, T. Huk, Brašeň - Ľupták, Pambou - Štepanovský (84. K. Vida), Macou Sarr (88. Szépe), Pačinda - Szarka (80. Polievka)

Žilina opäť víťazne

Hráči MŠK Žilina zvíťazili v štvrtom súboji za sebou a naďalej kraľujú tabuľke najvyššej domácej súťaže. Mužstvo spod Dubňa v sobotňajšom 10. kole triumfovalo v Zlatých Moravciach 2:0 a na svojom konte má aktuálne 25 bodov, o tri viac ako druhá Podbrezová. Prvý gól duelu zaznamenal v 23. min Yusuf Otubanjo, pre ktorého to bol už šiesty presný zásah v tejto sezóne. Na čele hodnotenia strelcov sa tak dotiahol na klubového spoluhráča Filipa Hlohovského a Ružomberčana Jakuba Mareša. Definitívnu podobu výsledku dal v 70. min z pokutového kopu Denis Vavro.

Úspech Žiliny však má horkú príchuť. Už v úvodnej desaťminútovke totiž "šošoni" prišli o skúseného stredopoliara Viktora Pečovského, ktorého po zákroku domáceho Tihomira Kostadinova museli previezť do nemocnice a prvé správy hovoria o zlomenine nohy, čo by reprezentanta SR vyradilo z hry na dlhší čas.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Góly: 23. Otubanjo, 70. Vavro (z pok. kopu), ŽK: 6. T. Kostadinov, 12. M. Sedlák, 37. Jesus Konnsimbal, 51. Válovčan (všetci Zlaté Moravce-Vráble), rozhodovali: Straka - Benko, Lieskovský

Zostavy:
Zlaté Moravce: Pavel Kováč - Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér - Bariš - T. Kostadinov (46. Guilavogui), M. Sedlák (79. Sombat) - Orávik, Jesus Konnsimbal, Válovčan (65. Rejdovian)
Žilina: Volešák - Mabouka, Kaša, Vavro, Mazáň (36. Letič) - Iván Santiago Díaz, Pečovský (11. Káčer), Škvarka - Špalek, Otubanjo, Hlohovský (88. Holúbek)

Senica nevyhrala už piaty zápas po sebe, podľahla Trnave

Futbalisti Senice podľahli na vlastnom ihrisku Spartaku Trnava 0:1 a už päť stretnutí za sebou nepoznajú chuť víťazstva. Jediný gól duelu dosiahol v 36. min hosťujúci Babatounde Bello.

Duel dohrali na oboch stranách iba desiati hráči - najprv putoval predčasne do šatne v 68. min hosťujúci Boris Godál (druhá ŽK), v 88. min bol vylúčený domáci obranca David Březina za zásah do chrbta Daniela Dubeca. Zverenci Miroslava Karhana sú po sobotňajšom triumfe na 5. mieste fortunaligovej tabuľky o skóre pred Slovanom Bratislava a Michalovcami. Senica klesla už na deviatu pozíciu, dostal sa pred ňu majstrovský Trenčín.

FK Senica - FC Spartak Trnava 0:1 (0:1)
Gól: 36. Bello, ŽK: 44. M. Kratochvíl, 47. I. Gončar, 63. Turyna, 66. Březina - 19. Mikovič, Greššák, 60. Čögley, 66. Godál, 90.+ Dubec, ČK: 88. Březina za udretie súpera do chrbta - 68. Godál po druhej ŽK, rozhodovali: Očenáš - Hancko, D. Hrčka

Zostavy:
Senica: Šulla - I. Gončar, Březina, Pillár, A. Delgado - Jedinák (46. Ebwelle), M. Kratochvíl, F. Blažek (63. Quaye), Weriton - S. Mráz, Turyna
Trnava: A. Jakubech - A. Kadlec (45. Čögley), Greššák, Godál, Hladík - A. Sloboda, Bello - Mikovič (90. L. Mihálik), Janso, Jirka - Tambe (79. Dubec)

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
  • Zdroj: TASR, SITA