VIDEO nespútanej radosti Výberu Európy: Oslavné chorály bolo počuť už na klzisku

Oslavy z postupu do fináleOslavy z postupu do finále Zdroj: facebook - NHL

TORONTO - Sen sa stal realitou! Výber Európy si vďaka svojej tretej výhre na Svetovom pohári zabezpečil miestenku vo finále, v ktorom vyzve domáceho superfavorita Kanadu. Za úspech sa považoval už postup zo základnej skupiny. Triumf nad silným Švédskom v semifinále je prekonanie všetkých ambícií.

Bol to poriadny nervák. Výber Európy síce inkasoval prvý, no pár minút pred koncom bránil vedenie 2:1, čo sa mu však nepodarilo. Švédi napokon dotiahli zápas do dvadsaťminútového predĺženia, z ktorého sa vďaka Tomášovi Tatarovi odohrali ani nie štyri minúty.

Najskôr vyslal na Henrika Lundqvista prudkú strelu a následne sa dostal aj k dorážke, ktorá už mala prívlastok gólová. Na ľade okamžite mohli vypuknúť obrovské oslavy, a to hneď dvojité. Prvú vlnu eufórie schladili rozhodcovia, ktorí museli sporný gól overiť na video zázname, keďže puk išiel do bránky po odraze od korčule. Všetko však bolo regulárne a Európania sa mohli radovať znovu. Na ľade bolo počuť ich oslavné Olé, Olé Olé Olé!

"Pri rozhodujúcom góle v predĺžení som vedel, že sa puk odrazil od mojej korčule. Bol som však presvedčený, že som ho do bránky nekopol. Som rád, že nám to vyšlo a zavreli sme ústa všetkým, ktorí v nás videli iba outsiderov tohto turnaja," povedalTatar pre slovenskú TV Dajto.

Viac o téme: Tomáš Tatar Švédsko Výber Európy
  • Zdroj: SITA, sportky - Rendek