VIDEO Šláger Atlética s Bayernom rozhodol jediný gól, Rostov a PSV naďalej bez víťazstva

Fernando Torres a Jerome Boateng v súboji o loptuFernando Torres a Jerome Boateng v súboji o loptu Zdroj: SITA

MADRID/ROSTOV - Futbalisti Atlética Madrid zdolali v stredajšom šlágri D-skupiny Ligy majstrov Bayern Mníchov 1:0. Silu nemeckého šampióna dokonale otupili precíznym taktickým výkonom a po góle Yannicka Carrasca z 35. minúty slávili druhé víťazstvo v tohtosezónnej edícii súťaže.

Bayern bol v prvom polčase duelu s Atleticom kombinačne vyspelejší, no až na Müllerovu príležitosť z 13. minúty veľa vody v šestnástke súpera nenamútil. Domáci opäť vsadili na kompaktnú defenzívu s vysokým pressingom, ktorým viackrát úspešne narušili súperovu rozohrávku a vyrazili do protiútoku. Nebezpečnejší boli aj v pokutovom území, čo podčiarkol Torres v 22. minúte, no vo vyloženej šanci trafil hlavou len do žrde. Nemecký šampión si na drobné zaváhania nedal pozor a v 35. minúte inkasoval. Griezmann po zisku lopty vysunul Carrasca a ten ľavačkou po zemi presne trafil k pravej žrdi.

Po zmene strán sa hostia na útočnej polovici vyslovene trápili, jeho hru neoživili ani tri striedania v priebehu siedmich minút. V 83. minúte mohol poistiť tri body Antoine Griezmann, ale loptu z "bieleho bodu" poslal len do brvna. V závere sa Bayern nedostal do tlaku za vyrovnaním a na pôde takticky vyspelého mužstva prehral 0:1.

V druhom zápase skupiny sa v ruskom Rostove v súboji s holandským PSV zrodila remíza 2:2.

D-skupina:

Atlético Madrid (Šp.) - Bayern Mníchov (Nem.) 1:0 (1:0)
Gól: 35. Carrasco, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)

Atlético: Oblak - Juanfran, Godín, S. Savič, Filipe Luis - Carrasco (72. Gameiro), Gabi, Saúl Ňíguez, Koke - F. Torres (79. Gaitán), Griezmann (90.+ Teye)

Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng (62. Hummels), Javi Martínez, Alaba - Xabi Alonso, Arturo Vidal, Thiago Alcántara (66. Kimmich) - T. Müller (59. Robben), Lewandowski, Ribéry

FK Rostov (Rus.) - PSV Eindhoven (Hol.) 2:2 (2:2)
Góly: 8. a 37. Poloz - 14. Propper, 45.+ L. de Jong, rozhodoval: Clément Turpin (Fr.)

Rostov: Džanajev - Terentiev, Mevlja, César Navas, Granat - Kalačev, Gackan, Noboa, Jerochin - Azmoun (77. M. Doumbia), Poloz (90. Prepelita)

PSV: Zoet - Arias, H. Moreno, Isimat-Mirin, Willems - Schwaab - Propper, Hendrix (63. Bergwijn), A. Guardado - Narsingh (73. S. de Jong), L. de Jong