Futsalisti Argentíny vyradili favorizované Portugalsko a mieria do finále šampionátu

Tešiaci sa futsalisti ArgentínyTešiaci sa futsalisti Argentíny Zdroj: fifa.com

BUENOS AIRES - Futsalisti Argentíny zvíťazili v semifinále majstrovstiev sveta v Kolumbii nad Portugalskom 5:2 a prvý raz v histórii si zahrajú o titul. V sobotňajšom finále svetového šampionátu v Kolumbii si zmerajú sily s Ruskom, pre ktoré to bude taktiež finálová premiéra. Juhoamerický tím v stredajšom stretnutí v Cali rozhodol o postupe už v prvom polčase, po ktorom svietil na ukazovateli stav 4:1.

Na úvodný presný zásah duelu po individuálnej akcii Cristiana Borruta ešte Portugalčania našli odpoveď zásluhou Réa, ale potom v úvodnej dvadsaťminútovke pribúdali góly už iba v ich sieti. Ich obrana, ktorá až do semifinále zaváhala na celom turnaji len štyrikrát, dovolila súperovi skórovať hneď trikrát v priebehu troch minút. Po zmene strán si už Argentínčania vedenie postrážili, nepresadil sa ani s 12 gólmi najlepší strelec šampionátu Ricardinho. Juhoeurópsky tím si v súboji o 3. miesto zmeria sily s ázijským šampiónom Iránom, ktorý už v osemfinále vyradil obhajcu titulu a päťnásobného majstra sveta Brazíliu.

Semifinále - stredajší výsledok:
Argentína - Portugalsko 5:2 (4:1) - do finále postúpila Argentína
Góly: 5. Borruto, 11. Stazzone, 12. Vaporaki, 13. Brandi, 36. Cuzzolino - 9. Ré, 37. Tiago Brito