Z reprezentácie sa vrátil v poriadnej forme: Dallasu na triumf nestačili ani dva české góly

Radek FaksaRadek Faksa Zdroj: foxsports.com

NEW YORK - Hokejový útočník Radek Faksa nezabránil dvoma gólmi porážke Dallasu 2:4 v prípravnom zápase pred novým ročníkom NHL na ľade Colorada. Dvadsaťdvaročný center, ktorý musel kvôli otrasu po súboji s Kanaďanom Ryanom Getzlafom vynechať posledné dva zápasy českejreprezentácie na Svetovom pohári, sa v druhom testovacom dueli Stars prvýkrát vrátil do hry.

Faksa v Denveri po siedmich sekundách druhej tretiny vyrovnal na 1:1 a odpovedal na trefu Joea Whitneyho. V 24. minúte odchovanec Opavy otočil skóre, keď úspešne dorážal po strele Bretta Ritchieho. Stars ale vedenie neudržali a výsledok otočili v záverečnom dejstve Francois Beuachemin, Ben Smith a Patrick Wiercioch. Faksa bol vyhlásený druhou hviezdou zápasu.

Na Svetovom pohári v Toronte Faksa odohral len prvých 18 minút úvodného duelu s Kanadou (17. septembra), než po tvrdom Getzlafovom zákroku odstúpil otrasený. Na ďalšie dva duely s Výberom Európy a Spojenými štátmi americkými nedostal od lekárov NHL povolenie.

Po štarte na Svetovom pohári si odkrútil hneď v prvej príprave Chicaga premiéru pri prehre s Pittsburghom 0:2 Michal Kempný. Dvadsaťšesťročný zadák, ktorý po roku strávenom v Omsku v KHL podpísal s Blackhawks ako nedraftovaný voľný hráč ročnú dvojcestnú zmluvu, strávil na ľade 22 minút a 27 sekúnd a trikrát vystrelil na bránku.

Viac o téme: Dallas Stars Colorado Avalanche Michal Kempný Radek Faksa