VIDEO neskutočnej futbalovej kanonády: Šialený zápas skončil gejzírom radosti

Hráči Newcastle United sa tešia z parádnej otočkyHráči Newcastle United sa tešia z parádnej otočky Zdroj: bbc.com

LONDÝN - Miestny štadión zachvátili bujaré oslavy po zázračnom zmŕtvychvstaní. Futbalisti anglického Newcastle United zvládli na výbornú sedemgólový triler v zápase Championship a zdolali Norwich City 4:3. Najzaujímavejšie bolo, že zvíťazili vďaka obratu v nadstavenom čase, prehrávali dokonca ešte v tretej minúte nadstavenia. No kým rozhodca neodpískal, prišli presné zásahy Yoana Gouffrana a tretí gól Dwighta Gayleho, ktorý zavŕšil hetrik.

Súboj priniesol pre nezainteresovaného diváka skutočnú gólovú lahôdku, po prvom polčase bolo 1:1, v riadnom hracom čase druhého polčasu padli tri góly a v nadstavenom čase ďalšie dva. Domácim sa oplatil intenzívny tlak, ktorým si doslova koledovali o vyrovnanie. A odmenou bolo nielen vyrovnanie, ale obrat v čialenom stretnutí. Vďaka víťazstvu sa Newcastle vyšvihol z deviatej na tretiu priečku v tabuľke.

Hráči Newcastle United sa Galéria fotiek (2) Zdroj: bbc.com

"Som naozaj hrdý na svoj tím. Som typ trénera, ktorý takýto zápas vo svojom vnútri skutočne preživa," povedal kouč Newcastle United Rafael Benítez. "Niekto by skákal od radosti, ale ja sa teším vnútri. Je skutočne náročné zvládnuť takýto zápas," pokračoval.

"Je to veľmi zvláštny a nezvyčajný zápas. Určite jeden z najdivnejších, aké som zažil ako hráč, tréner alebo aj divák," nestačil sa čudovať jeho náprotivok z Norwich City Alex Neil. "Bolo sme v pozícii, keď sme vyhrávali 3:1. A takto sme prehrali. Keď na hodinách svietila 90. minúta, stále sme vyhrávali 3:2. Nie je to príjemné," krútil hlavou.

Viac o téme: Newcastle United Rafael Benítez Norwich City Alex Neil
  • Zdroj: športky