VIDEO Mak pri kanonáde Zenitu, Škrtel s Fenerbahce oslavuje, Ibrahimovič spasiteľom United

Martin Škrtel a jeho víťazná radosť Martin Škrtel a jeho víťazná radosť Zdroj: SITA

VIEDEŇ - Viktoria Plzeň si pripísala druhú remízu v rámci E-skupiny. V základnej zostave s brankárom Matušom Kozáčikom a útočníkom Marekom Bakošom uhrala bezgólový výsledok na ihrisku Austrie Viedeň. V závere do hry naskočil aj Jakub Hromada.

Lídrom skupiny je AS Rím, ktorý suverénne zvládol úlohu favorita v domácom stretnutí s rumunským celkom Astra Giurgiu (4:0).

Martin Škrtel sa s Fenerbahce Istanbul tešil z triumfu 1:0 nad Feyenoordom Rotterdam a turecký tím je na čele A-skupiny. Autorom jediného gólu bol Nigérijčan Emmanuel Emenike, Miroslav Stoch sedel na lavičke náhradníkov.

V druhom súboji skupiny sa Manchester United dlho trápil so Zorjou Luhaňsk a vyhral tesne 1:0 zásluhou Zlatana Ibrahimoviča. Tomu pri góle v 69. minúte asistoval Wayne Rooney, ktorý opäť naskočil ako striedajúci hráč iba krátko pred rozhodujúcim momentom.

Jasným lídrom D-skupiny je po druhom víťazstve Zenit Petrohrad, doma si poradil s Alkmaarom hladko 5:0. V domácom drese hral Róbert Mak do 69. minúty, dvoma gólmi sa prezentoval Alexandr Kokorin. Rapid Viedeň prehral v Bilbau s Athleticom 0:1, slovenský brankár Ján Novota šancu zasiahnuť do hry nedostal.