Hudáčkovci vo Švédsku opäť zažiarili, Graňákove dve asistencie Rögle nestačili

Gólové oslavy hokejistov Örebro HKGólové oslavy hokejistov Örebro HK Zdroj: orebrohockey.se

ŠTOKHOLM - Hokejisti Rögle BK nestačili v sobotňajšom dueli 4. kola švédskej SHL na Malmö Redhawks a v divokej prestrelke mu podľahli 6:7. Domácim nepomohli ani dve asistencie slovenského reprezentačného obrancu Dominika Graňáka. Rögle patrí v tabuľke priebežná deviata priečka, "červení jastrabi" sú po piatich zápasoch s 15 bodmi suverénne na jej čele.

V ďalšom stretnutí nestačil Brynäs na Linköping a podľahol mu 1:2. V domácom drese sa predstavil aj Tomáš Záborský, no do bodových štatistík sa nezapísal.

O triumf Örebra 3:2 po predĺžení nad Leksandom sa zaslúžili aj bratia Július a Libor Hudáčkovci. Prvý menovaný kryl 21 striel súpera a mal 91,30-percentnú úspešnosť, druhý strelil v 62. minúte víťazný gól.

Brynäs - Linköping 1:2

HV 71 Jönkoping - AIK Skelleftea 7:1

Karlskrona - Färjestad BK 5:2

Rögle BK - Malmö Redhawks 6:7