Príprava tímov NHL je v plnom prúde: Hrivík a Daňo vyšli bodovo naprázdno

Jakub Voráček strelil víťatný gól PhiladelphieJakub Voráček strelil víťatný gól Philadelphie Zdroj: SITA

NEW YORK - V piatich pondelkových prípravných zápasoch pred začiatkom nadchádzajúcej sezóny NHL sa predstavili dvaja slovenskí hokejisti, ani jeden z nich nebodoval. Útočník Marek Hrivík v drese New Yorku Rangers strávil na ľade 14:04 min, jeho tím podľahol Phihadelphii 3:4 po predĺžení, keď o víťazstve Flyers rozhodol český krídelník Jakub Voráček.

Vo Winnipegu stále bojuje o dôveru Marko Daňo, proti Ottawe odkorčuľoval 17:30 min a dvakrát ohrozil Andrewa Hammonda v bránke senátorov. Jets uspeli pomerom 4:2 aj zásluhou tretieho predsezónneho gólu Kyla Connora.

Na svoj prvý zápas po Svetovom pohári nastúpil líder Washingtonu Alexander Ovečkin a proti St. Louis sa prezentoval desiatimi strelami, ale bodovo vyšiel naprázdno. Capitals napriek tomu zvíťazili 2:1.

V bránke New Yorku Islanders proti New Jersey nestál Jaroslav Halák, ktorý na svoju premiéru po úspešnom vystúpení v drese výberu Európy na Svetovom pohári stále čaká.

Výsledky pondelňajších prípravných zápasov pred začiatkom novej sezóny hokejovej NHL:

New York Islanders - New Jersey 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Philadelphia - New York Rangers 4:3 po predĺžení (0:0, 3:1, 0:2 - 1:0) - Marek Hrivík (Rangers) odohral 14:04, bez strely, 2 hity, 1 zblokovaná strela, 1 plusový bod
Washington - St. Louis 2:1 po sam. nájazdoch 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Winnipeg - Ottawa 4:2 (0:0, 2:2, 2:0) - Marko Daňo (Winnipeg) odohral 17:30, 2 strely
Vancouver - Arizona 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Viac o téme: Jaroslav Halák New York Rangers New York Islanders Winnipeg Jets Marko Daňo Marek Hrivík