VIDEO Brazília nadelila Bolívii päťgólový debakel: Neymar v zápase exceloval

Neymar sa raduje so spoluhráčmiNeymar sa raduje so spoluhráčmi Zdroj: SITA

NATAL - Po 9. kole juhoamerickej kvalifikácie o postup na futbalové MS 2018 v Rusku figuruje na čele tabuľky naďalej Uruguaj. "La Celeste" zdolali v noci na piatok v Montevideu poslednú Venezuelu rozdielom triedy 3:0 a pred druhou Brazíliou si tak stále udržiavajú tesný jednobodový náskok.

Domácich nasmeroval k výhre už v prvom polčase Nicolas Lodeiro, ďalšie dva góly favorita strelil kanonier Paríža St. Germain Edinson Cavani. Venezuela dohrávala zápas bez obrancu Oswalda Vizcarronda, ktorý putoval v 65. minúte po druhej žltej karte predčasne pod sprchy.

Ešte suverénnejšie víťazstvo dosiahla Brazília, ktorý rozdrvila v Natale Bolíviu 5:0. "Kanárici" už v prvom polčase rozobrali súpera, keď po 45 minútach vyhrávali jasne 4:0. Skóre otvoril v 11. minúte po narážačke s Gabrielom Jesusom hviezdny Neymar, pre ktorého to bol jubilejný 300. gól v profesionálnej kariére. Do štatistiky sa mu započítavajú presné zásahy z národného dresu i klubového pôsobenia v Santose a Barcelone. V reprezentácii zaznamenal 24-ročný Neymar už svoj 49. gól, čím sa v historickom poradí osamostatnil na štvrtej priečke, keď nechal za sebou legendárneho Zica. Viac gólov v národnom tíme strelili iba Pelé (95), Ronaldo (67) a Romário (56).

Neymar v zápase exceloval, keď prihral spoluhráčom aj na tretí a štvrtý gól. Brankár Alison sa v zápase nudil, keď sa iba párkrát dotkol lopty. Pod vedením nového trénera Adenora Bacchiho "Titeho" vyhrala Brazília aj tretí zápas v rade, čo ocenili fanúšikovia skandovaním "Ole, ole, ole, ole... Tite! Tite!". Tite, ktorý nahradil na poste Dungu, dokázal výrazne oživiť brazílsku hru. Pred jeho príchodom podával päťnásobný svetový šampión kolísavé výkony, v tabuľke bol mimo prvých štyroch priečok zaručujúcich automatický postup na MS. Po jeho vymenovaní Brazílčania kráčajú v juhoamerickej kvalifikácii od jedného víťazstva k druhému a bojujú o prvé miesto. "Cítime, že od Titeho príchodu na lavičku sa atmosféra v mužstve výrazne zlepšila," vyslovil sa obranca Dani Alves.

Trápi sa Argentína, ktorá bez zraneného Lionela Messiho znovu uhrala na pôde súpera iba remízu 2:2, tentoraz si odviezla bod z Peru. "Albicelestes" po góloch Funesa Moriho a Gonzala Higuaina dvakrát v zápase viedli, no domáci dokázali v Lime zakaždým vyrovnať. Konečnú podobu výsledku dal Christian Cueva, ktorý v 84. minúte skóroval z pokutového kopu. Argentíne tak patrí v tabuľke až piata pozícia, ktorá by znamenala barážový boj. Na štvrté miesto sa vyšvihla Kolumbia, ktorá zvíťazila v Asuncióne nad domácim Paraguajom 1:0 gólom Edwina Cardonu v nadstavenom čase.