Nitra nezvládla v Lige majstrov ani odvetu: Vitkovice si opäť schuti zastrieľali!

Marek Slovák z HK Nitra (uprostred) a David Kveton z HC Vítkovice (vpravo) v odvetnom zápase Ligy majstrovMarek Slovák z HK Nitra (uprostred) a David Kveton z HC Vítkovice (vpravo) v odvetnom zápase Ligy majstrov Zdroj: SITA

NITRA - Hokejisti HK Nitra sa rozlúčili s účinkovaním v tohtosezónnej edícii Ligy majstrov dvomi debaklami. Po vysokej prehre 0:7 na ľade Vítkovíc nenašli gólový recept na českého extraligistu ani v utorňajšej šestnásťfinálovej odvete a doma mu podľahli 0:5. Na ďalšom suverénnom triumfe hostí v Nitre sa gólovo podieľal aj slovenský útočník Michael Vandas, keď sa strelecky presadil v 53. minúte. .

Úradujúci slovenský majster predviedol v oboch šestnásťfinálových dueloch nevýrazný výkon s katastrofálnym skóre 0:12.

Hneď v úvode sa Nitrania dostali do veľkých problémov, keď po 36 sekundách hrali oslabení o dvoch hráčoch. Tlak však dokážali prečkať, v bránke ich podržal pozorný Valent. Zverenci trénera Andreja Kmeča inkasovali hneď po konci oslabenia, Zdráhal si položil Valenta a otvoril skóre. Nitra hrala pasívne a len ťažko sa dostávala do hosťujúceho útočného pásma. Prvá väčšia šanca domácich prišla v 13. minúte, Laliberté však nastrelil žŕdku. Vítkovice aj naďalej diktovali tempo duelu a odmenou pre nich bol gól v 17. minúte. Tomi presnou delovkou našiel dieru medzi Valentovými betónmi.

Brankár Michal Valent z Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA

Do druhej tretiny vstúpili hráči Nitry aktívnejšie, ale stále robili priveľké množstvo chýb v rozohrávke. Už keď sa domáci nadychovali k tlaku, prišla strela od modrej, ktorú tečoval Illéš a dostal Vítkovice do trojgólového trháku. Nitrania ožili až v záverečnej tretine, boli agresívnejší a čoraz častejšie ohrozovali hosťujúceho Dolejša. Domácich fanúšikov potešila aspoň pästná výmena, v ktorej triumfoval Laliberté so Slovákom. V oslabení však prišiel ďalší úder do nitrianskej siete, spoza bránky našiel Kolouch voľného Vandasa a jeho strela si našla cestu do bránky. Hosťujúcu kanonádu dokonal v 56. minúte Szturc, ktorý nemal problémy namieriť do odkrytej bránky.

Hokejová Liga majstrov 2016/2017 - šestnásťfinále play-off - odveta - utorok:
HK Nitra (SR) - HC Vítkovice (ČR) 0:5 (0:2, 0:1, 0:2) - prvý zápas: 0:7, do osemfinále play-off LM 2016/2017 postúpili Vítkovice
Góly: 3. Květoň (Zdráhal), 17. Tomi (Jan Hudeček, Illéš), 35. Illéš (Jan Hudeček), 51. Vandas (Kolouch), 56. Szturc (T. Jáchym)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše: Marek Slovák, Blackwater - K. Sloboda, Klok (všetci 5+DKZ), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: L. Smetana (ČR), Baluška - Šefčík, Výleta (všetci SR)

Zostavy:
Nitra: Michal Valent (56. Halo) - M. Versteeg, Milam, Mezei, Rais, Macík, P. König, Ordzovenský - Laliberté, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek - Macík, J. Štefanka, Bajtek - Chalupa, L. Paukovček, M. Bene - Piačka, Pupák
Vítkovice: Dolejš - Klok, K. Sloboda, Výtisk, Urbanec, A. Sedlák, L. Kovář, I. Puzič, D. Krenželok - Balán, Květoň, Zdráhal - Szturc, R. Olesz, T. Jáchym - Vandas, Kolouch E. Němec - Illéš, Jan Hudeček, Tomi

Viac o téme: HK Nitra HC Vítkovice