Po Nitre sa s LM lúči aj druhý slovenský zástupca: Košice prehrali vo Švajčiarsku

Ladislav NagyLadislav Nagy Zdroj: FOTO TASR – František Iván

FRIBOURG - Hráči HC Košice nepostúpili v hokejovej Ligy majstrov 2016/2017 do osemfinále play-off. "Oceliari" totiž v utorkovom odvetnom šestnásťfinálovom zápase prehrali na ľade švajčiarskeho mužstva HC Fribourg-Gottéron 1:4.

Prvý duel v Košiciach sa skončil nerozhodne 1:1. Zverenci trénera Rostislava Čadu v odvete doplatili na zlý úvod tretej tretiny, keď v rozpätí 36 sekúnd dvakrát inkasovali. Dovtedy s domácimi držali krok.

Košičania boli v úvodnej tretine vyrovnaným súperom pre domáci kolektív, no nepremenili niekoľko šancí a v 9. min inkasovali z hokejky Chrisa Riveru. Predtým mal dve šance Ladislav Nagy, po tomto okamihu Tibor Varga, Eduard Šedivý či Peter Bartoš. Vyrovnať sa podarilo až v 28. min Jurajovi Milému, ktorý v úniku s Tiborom Vargom zvolil zakončenie a puk z jeho hokejky skončil za brankárom Benjaminom Conzom. Nerozhodný stav však netrval dlho, pretože v 32. min Lorenz Kienzle aj s prispením dotyku Ladislava Nagya prestrelil Miroslava Kopřivu. Ešte pred druhou sirénou nevyužili možnosť na vyrovnanie Tomáš Hričina či Jakub Suja. Prišiel spomenutý úvod tretej tretiny a dva góly domácich z dvoch šancí, gólmana Kopřivu prekonali Yannick Rathgeb aj Roman Červenka. Fribourg-Gottéron si už potom ustrážil víťazstvo aj postup.

Hokejová Liga majstrov 2016/2017 - šestnásťfinále play-off - odvety - utorok:

HC Fribourg-Gottéron (Švaj.) - HC Košice (SR) 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) - prvý zápas: 1:1, do osemfinále postupuje HC Fribourg-Gottéron
Góly: 9. Rivera (Rathgeb), 32. Kienzle (Mottet), 41. Rathgeb (Červenka), 42. Červenka (Sprunger) - 28. J. Milý
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brannare (Fín.), Eichmann - Fluri, Obwegeser (všetci Švaj.)

Zostavy:
Fribourg: Conz - Schilt, Stalder, Picard, Rathgeb, Kienzle, Abplanalp, Chavaillaz - Fritche, Neuenschwander, Rivera - Sprunger, Neukom, Červenka - Mottet, Maudin, Ritola - Gustafsson, Chiquet, Schmutz - Loichat
Košice: Kopřiva - Deyl, Vašíček, E. Šedivý, M. Dudáš, Šmach, Jankovič, Michalčin - L. Nagy, Suja, Hričina - M. Bartánus, Boltun, Bicek - J. Milý, R. Hruška, Tibor Varga - P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés

Viac o téme: HC Košice HC Fribourg-Gottéron