VIDEO Hart zachránil Anglicko od potupy: Hrdina zápasu predviedol neuveriteľný zákrok!

Joe Hart sa stal jednoznačným mužom zápasu
Joe Hart sa stal jednoznačným mužom zápasu

ĽUBĽANA - Tréner anglických futbalistov Gareth Southgate po bezgólovej remíze v Ľubľane so Slovinskom priznal, že jeho tímu sa súboj veľmi nevydaril. V kvalifikácii MS 2018 sú ale Angličania stále lídrom "slovenskej" F-skupiny so 7 bodmi. Na štadióne Stožice to ale mohlo skončiť úplne inak, ak by brankár hostí Joe Hart nepredviedol niekoľko skvelých zákrokov.

Po odvolaní Sama Allardycea Southgate debutoval výhrou 2:0 doma s Maltou, no ani tam herne favorit neoslnil. V Slovinsku mal síce územnú prevahu, ale nepretavil ju do želaného výsledku. "Chceli sme šesť bodov z októbrových zápasov, ale dopustili sme sa istých zmätkov. No pri zámere postúpiť na šampionát sme mužstvo udržali na dobrej ceste," citovala Southgatea agentúra DPA.

Podľa britských médií mohli domáci cítiť, že stratili dva body. Neprekonali ale Harta, ktorého výkon vychválil aj tréner hostí. "Nášmu brankárovi vďačíme za zisk bodu. Bol fantastický. Najlepší je, keď má pokoj a pohodu, preberali sme to spolu tento týždeň a bol uvoľnený. Ukázal brilantné zákroky a nimi nám zabezpečil bod." 

Sám Hart potvrdil, že to "bol jeden z jeho najlepších výkonov v poslednom čase". "Bol to zaujímavý zápas a 0:0 berieme. Urobili sme niekoľko chýb, ale sme mladý tím a ukopali sme bod v atmosfére, ktorá priala domácim. V danej chvíľke nie je tento výsledok najlepší, ale my máme pred očami širší obraz, a to postúpiť do Ruska," povedal brankár FC Turín.

Slovinci, ktorí pred Angličanmi vyhrali doma nad Slovákmi 1:0, tiež neboli po deľbe bodov nahnevaní. Ich tréner Srečko Katanec pre web národného zväzu zhodnotil: "Zaslúžený bod, môžeme byť spokojní. Gratulujem mojim chlapcom. A možno sme si zaslúžili aj viac. Nemali sme ale šťastie v zakončení. Ukázali sme ale hrdosť na národný dres, a to aj tí, ktorí nenastúpili."


Tagy: Joe Hart Anglicko Slovinsko Gareth Southgate

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA, Video: streamable Canal+ Sport

DISKUSIA