VIDEO Real uštedril Legii ďalší krutý debakel, Dortmund zvládol súboj v Lisabone

Lucas Vázquez a Álvaro Morata oslavujú gól RealuLucas Vázquez a Álvaro Morata oslavujú gól Realu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Realu Madrid zvládli rolu obrovských favoritov, keď v utorňajšom domácom súboji Ligy majstrov 2016/2017 zdolali Legiu Varšava presvedčivo 5:1. Poľského šampióna "načal" v 16. minúte Gareth Bale a už o štyri minúty bolo 2:0 pre Real po vlastnom góle Tomasza Jodlowieca. Hostia nezložili zbrane a po faule Danila vo vlastnej šestnástke premenil jedenástku Miroslav Radovič. Drvivú prevahu "bieleho baletu" však ešte do prestávky podčiarkol tretím presným zásahom Marco Asensio. Po zmene strán upravili Lucas a Álvaro Morata na konečných 5:1 pre "biely balet".

Obhajca trofeje má po troch vystúpeniach v súťaži na konte sedem bodov a mieri za postupom do jarného osemfinále. V druhom utorňajšom zápase F-skupiny Borussia Dortmund, oslabená o viacerých hráčov vrátane kapitána Marcela Schmelzera, triumfovala na ihrisku Sportingu Lisabon 2:1 a vedie tabuľku pred Realom vďaka lepšiemu skóre. Tretí je Sporting (3 body), Legia s nulou na konte sa nachádza na jej chvoste.

F-skupina:

Sporting Lisabon (Portug.) - Borussia Dortmund (Nem.) 1:2 (0:2)
Góly: 67. Bruno César - 9. Aubameyang, 43. Weigl, rozhodoval: Damir Škomina (Slovin.)

Sporting: Patrício - Schelotto, Coates, Semedo, Zeegelaar - G. Martins, William Carvalho, Elías (60. Elías), Bryan Ruiz (79. André) - L. Markovič (65. J. Campbell) - B. Dost

Dortmund: Bürki - Ginter (71. Rode), Sokratis, Bartra (68. Piszcek), Passlack (90.+ Burnič) - Weigl - Ch. Pulišič, Kagawa, Götze, O. Dembélé - Aubameyang

Real Madrid (Šp.) - Legia Varšava (Poľ.) 5:1 (3:1)
Góly: 16. Bale, 20. Jodlowiec (vlastný), 37. Asensio, 68. Lucas, 84. Morata - 22. Radovič (z pok. kopu), rozhodoval: Ruddy Buquet (Fr.)

Madrid: K. Navas - Danilo, Pepe, Varane, Marcelo - Asensio (79. Kovačič), Kroos, James Rodríguez (63. Lucas) - Bale (64. Morata), Benzema, C. Ronaldo

Legia: Malarz - Bereszyňski, Czerwinski, Rzezniczak, Hloušek - Jodlowiec, Moulin (81. Kopczynski) - Guilherme (74. Qazaišvili), Odjidja-Ofoe, Kucharczyk - Radovič (74. N. Nikolič)