VIDEO Túto parádu musíte vidieť: Orlov poslal súpera na okružný let

Dmitrij Orlov si vychutnal Matta DuchenaDmitrij Orlov si vychutnal Matta Duchena

WASHINGTON - Hokej je tvrdý šport, o čom sa presvedčil na vlastnej koži aj talentovaný Matt Duchene. V nočnom zápase medzi domácim Washingtonom Capitals a Coloradom Avalanche ho poslal obranca Dmitrij Orlov zalietať si. Našťastie všetko dobre dopadlo a nik neprišiel k ujme na zdraví.

Jednoznačným favoritom zápasu boli domáci Capitals, ktorí hneď v úvodných minútach spálili dve obrovské gólové šance. V prvej tretine sa však miestni fanúšikovia mohli tešiť hneď dvakrát. Najskôr ich zo sedadiel postavil parádny "hipcheck" od obrancu Dmitriho Orlova, ktorý poslal k oblakom útočníka Matta Duchena. Ten si poriadne zalietal. Aj napriek desivým záberom sa mu nič nestalo. Fanúšikovia to ocenili dlhým potleskom, ktorý znel arénou ešte dlho po zákroku.

Druhý dôvod na radosť prišiel v poslednej päťminútovke prvého dejstva. Presilovú hru využil Ovečkin na strelenie gólu, čím nasmeroval domácich za výhrou. Konečný výsledok 3:0 bol ešte k Avalanche priaznivý. Brankár Varlamov predviedol viacero dôležitých zákrokov, no jeho spoluhráči podali podpriemerný výkon a body si jednoznačne nezaslúžili.

Viac o téme: Washington Capitals Colorado Avalanche Matt Duchene Dmitrij Orlov
  • Zdroj: sportky - Rendek