VIDEO Škrtel si vypil kalich horkosti až do dna: Červení diabli vyprášili turecký koberec

Jesse Lingard páli na bránu FenerbahceJesse Lingard páli na bránu Fenerbahce Zdroj: SITA

MANCHESTER - Turecký tím Fenerbahce Istanbul v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Škrtelom prehral na ihrisku Manchestru United hladko 1:4. Domáci bez Zlatana Ibrahimoviča si cestu za víťazstvom vydláždili tromi gólmi už v prvom polčase, keď najskôr premenili dve penalty v priebehu troch minút Paul Pogba a Anthony Martial a Pogba potom pridal aj svoj druhý presný zásah.

Suverénny náskok domácich zveľadil po zmene strán Jesse Lingard, na druhej strane už iba korigoval Robin Van Persie. Miroslav Stoch sedel iba na lavičke Fenerbahce. Manchester vedie A-skupinu o skóre pred Feyenoordom Rotterdam.

Slovenský stredopoliar Róbert Mak prispel k triumfu futbalistov Zenitu Petrohrad vo štvrtkovom dueli 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2016/2017 na ihrisku írskeho Dundalku 2:1. Mak v 71. minúte vyrovnal na 1:1, o šesť minút neskôr sa strelecky presadil aj Brazílčan Giuliano a ruský tím zostal na čele D-skupiny s plným počtom bodov.

Na prvé víťazstvo v E-skupine naďalej čaká Viktoria Plzeň, ktorá prehrala na svojom trávniku s rumunskou Astrou Giurgiu 1:2. V základe domácich boli traja Slováci - Matúš Kozáčik, Michal Ďuriš i Marek Bakoš.

Talian Francesco Totti od štvrtka má na svojom konte sto štartov v pohárových súťažiach klubov pod hlavičkou Európskej futbalovej únie (UEFA). Hrajúca legenda a kapitán AS Rím zaokrúhlil v momente úvodného hvizdu domáceho zápasu proti Austrii Viedeň (3:3) v rámci E-skupiny, podotkol web UEFA. Rekordérom je Talian Paolo Maldini so 174 stretnutiami, všetky odohral v drese AC Miláno.

3. kolo skupinovej fázy EL 2016/2017:

A-skupina
Feyenoord Roterdam - Zorja Luhaňsk 1:0 (0:0)
Gól: 55. Jörgensen

Manchester United - Fenerbahce Istanbul 4:1 (3:0)
Góly: 31. a 45.+1 Pogba (prvý z 11 m), 34. Martial (z 11 m), 48. Lingard - 83. Van Persie

Olympiakos Pireus - FK Astana 4:1 (3:0)
Góly: 34. a 65. Couto Seba, 25. Figueiras, 33. Elyounoussi - 54. Kabananga, ČK: 58. Caňas (Astana)

Young Boys Bern - APOEL Nikózia 3:1 (1:1)

C-skupina
FSV Mainz 05 - Anderlecht Brusel 1:1 (1:0)

AS Rím - Austria Viedeň 3:3 (2:1)
Góly: 19. a 34. El Shaarawy, 69. Florenzi – 16. Holzhauser, 82. Prokop, 84. Kayode

Viktoria Plzeň - Astra Giurgiu 1:2 (0:1)
Góly: 86. Hořava - 41. Alibec, 64. Hořava (vlastný)
/za domácich chytal M. Kozáčik celý zápas, M. Bakoš do 64. min., M. Ďuriš do 53. min./